Baykal, Kılıçdaroğlu ile görüşmek istemedi

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, tedavisi Almanya'da devam eden Deniz Baykal'ın kendisini ziyarete gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüşmek istemediğini ileri sürdü.

Baykal, Kılıçdaroğlu ile görüşmek istemedi
banner170

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Almanya'da bir klinikte tedavi gören CHP eski genel başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ziyaretini yazdı.

Doktorun izin vermediğinin aksine Baykal'ın, Kılıçdaroğlu'yla görüşmek istemediği iddiasında bulunan Yılman, "Esasında görüşme yapmak istemeyen Deniz Bey’in kendisiymiş. Günler öncesinden Kılıçdaroğlu’nun geleceği bilgisi üzerine, “Söyleyin gelmesin... Görüşmeyeceğim” demiş Deniz Bey" dedi. 

Yılman'ın "Deniz Baykal, Kılıçdaroğlu’yla neden görüşmedi?" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

Deniz Bey görüşmemiş 

Aktarılanı söylüyorum: Kılıçdaroğlu’nun Deniz Baykal’la doktoru izin vermediği için görüşme yapamadığı bilgisi doğru değil. Daha doğrusu, Kemal Bey’e böyle bir gerekçe sunulmuş ama esasında görüşme yapmak istemeyen Deniz Bey’in kendisiymiş. Günler öncesinden Kılıçdaroğlu’nun geleceği bilgisi üzerine, “Söyleyin gelmesin... Görüşmeyeceğim” demiş Deniz Bey.

Ben bu bilginin doğru olduğuna yüzde yüz eminim; zira Deniz Bey’in şu anda tedavi gördüğü durumda enfeksiyon kapacağı bir risk filan yok. Nihayetinde durumun iyi olduğu, gittikçe de iyiye gittiği yönünde haberler okuduk hep beraber, hatta Ertuğrul Özkök’ü telefonla arayarak muhabbet ettiğini de öğrendik.

Bir bit yeniği var

Özetle, geçirdiği büyük ameliyat sonrası rehabilitasyon döneminde olan Baykal’ın, ayağına kadar çıkıp gelmiş CHP Genel Başkanı’yla “mikrop kapma” riski nedeniyle görüştürülmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Yani kitabın ortasından konuşursak bu işin içinde bir bit yeniği var. Ama ne, işte orası muğlak!

Birilerine sordum. Birkaç yere...

Çok değişik yorumlar aldım, ama galiba doğru olan, Kılıçdaroğlu’na olan kırgınlık meselesi. Öğrendiğime göre CHP Genel Başkanı, Almanya’ya gittiğinden bu yana Deniz Bey’i hiç aramamış. Zaten buna epeyce içerlenmişler ailece ve kurultaya 2 hafta kala ziyaret için girişimlerde bulunulmasına çok bozulmuşlar.

Bu ziyaretin Baykal’a bağlı 200 kadar kurultay delegesine mesaj verme gayesiyle, yani siyasi çıkar amacıyla yapılmak istendiğine olan inançtan dolayı da Kılıçdaroğlu’nu kliniğin kapısından kibarca geri çevirmişler.

Açıklama yapılmalı

Bilmiyorum, Kemal Bey niye aramadı Deniz Baykal’ı ya da ailesini, ama neden “Gelmeyiniz lütfen” dendiği halde Münih’e kadar gittiğine ve bu ziyaretinin amacının siyasi çıkar taşıyıp taşımadığı yönündeki yorumlara ilişkin bir açıklaması olmalı...

Haksız mıyım değerli okurlarım?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151