Bebek katili Öcalan’ı canlı yayına çıkarmak isteyen İYİ Parti Divan üyesi kim?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in A Takımına Siyasi işlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak giren Salim Ensarioğlu'nun Bebek katili Öcalan’ı Tv çıkarmak istediği ortaya çıktı.

banner318

Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Akçaalan’ın sunduğu Ters Köşe programına konuk olan Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Erkan Azeri, en son İYİ Parti genel kurultayında GİK’e giren Salim Ensarlioğlu hakkında şok bir iddiada bulundu. 
MHP MYK Üyesi Azeri, “ PKK’lı Salim Ensarioğlu genel idare genel idare kurulu üyesi oldu” dedi. 

PKK’LI SALİM ENSARİOĞLU 

İYİ Parti genel kurultayında GİK’e giren Salim Ensarioğlu hakkında konuşan Azeri, “Salim Ensarioğlu adında bir kişi var ne diyor? “Abdullah Öcalan canlı yayına çıkıp seçmenine hitap etmelidir. Abdullah Öcalan şu anda tutsak veya tutuklu bulunmuş olduğu cezaevinden çıkartılıp ev hapsine alınmalıdır. Canlı yayında seçmeniyle konuşmalıdır.” diyen Salim Ensarioğlu. PKK’lı Salim Ensarioğlu genel idare genel idare kurulu üyesi oldu.” İfadelerini kullandı.

“BİR ARAYA GETİREN GÜÇ KİMDİR?” 

“Cumartesi günü Koray Aydın, 399 oy alıyor, Salim Ensarioğlu 405 oy alıyor. Yani bir PKK'lı Salim Ensarioğlu 405 oy alıyor Koray Aydın 399 oy alıyor. Demek ki yapıya baktığınız zaman İyi Parti’de iyi olan hiçbir şey yok. Şimdi kırk yılını Milliyetçi Hareket Partisine ülkücü harekete vermiş bir Koray Aydın, en son kurultayda kendisi 399 oy almış. Birilerinin talimatı üzerine bir araya getirilmiş figürlerdir bu kişiler. 

HABERERK YAZARI ABDULLAH YENİEKİNCİ'DE BU KONUYU İŞARET ETTİ

Habererk yazarlarından Abdullah Yeniekinci'nin yayınlanan yazısında " Tansu Çiller Hükümetinin 1990 yıllardaki devlet bakanlığı görevini üstlenmiş olan Ensarioğlu’unun Rüdaw’a yapmış olduğu bir röportajda "Öcalan ev hapsine alınsın, ayda bir iki defa televizyona çıkıp seçmenine hitap etsin." demeci partinin özellikle ülkücü ve ulusalcı kanadında büyük bir rahatsızlık oluşturduğu bu olayın bilinmesine rağmen partinin siyasi işlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığına getirilmesi partiye büyük zarar vereceği yüksek sesle dillendirilmeye başlamış bulunmakta. Buda partiden kopmaların önümüzdeki süreçte hız kazanacağına neden olacağı partinin muhalif kanadı tarafından ifade edilmektedir." dedi.
İşte yayınlanan o yazı;

"İYİ Parti Kongresi Üzerine Kısa Bir Analiz"

Geçen pazar yapılan iyi parti kurultayından çıkan sonuç, bize Koray Aydın’ın partinin tek hakimi olduğu gerçeğini göstermiştir.

Ve bir kez daha söylemlerimizin haklılığı ortaya çıkmıştır. Adına ister blok liste deyin, ister çarşaf liste deyin, hülasa ne derseniz deyin, kurultay sonucunda ortaya çıkan tablo Koray Aydın’ın zaferi ile sonuçlandığı gerçeğini değiştirmez. Ulusalcı kanadın tasviye edilmesi, özellikle sol cenahtan partide görev alan kişilerin GİK’e girememesi partinin ulusalcı kanadında büyük rahatsızlık doğurmuştur.

Önümüzdeki günlerde partide bu kesimden kopmalar olursa kimse şaşırmasın.

Yine Koray’ın zaferi ve BBP’lilerin partide ağırlık göstermesi sonucu, Koray’dan rahatsız olan bazı ülkücü kanadın Bahçeli’nin MHP’ye dönün çağrısıyla birlikte yurdun farklı bölgelerinden MHP’ye katılımların daha da artarak çoğalmasını beraberinde getirmiştir. Nitekim, Meral Akşener’in parti merkezinde ağırlığının her geçen gün zayıflaması bu partinin önümüzdeki süreç içerisinde baraj altı kalmasına neden olabilir. Birkaç yıl içerisinde de tabela partisi konumuna gelirse kimse şaşırmasın.

Kurultaydan çıkan sonuca duyulan rahatsızlıklardan birisi de, Siyasi İşlerden sorumlu Selim Ensarioğlu’nun getirilmesi durumudur.

Tansu Çiller Hükümetinin 1990 yıllardaki devlet bakanlığı görevini üstlenmiş olan Ensarioğlu’unun Rüdaw’a yapmış olduğu bir röportajda "Öcalan ev hapsine alınsın, ayda bir iki defa televizyona çıkıp seçmenine hitap etsin." demeci partinin özellikle ülkücü ve ulusalcı kanadında büyük bir rahatsızlık oluşturduğu bu olayın bilinmesine rağmen partinin siyasi işlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığına getirilmesi partiye büyük zarar vereceği yüksek sesle dillendirilmeye başlamış bulunmakta. Buda partiden kopmaların önümüzdeki süreçte hız kazanacağına neden olacağı partinin muhalif kanadı tarafından ifade edilmektedir.

Kurultaydan çıkan en önemli sonuç ise partinin merkez sağ olma söylemlerinden tamamen uzaklaştığı ve önümüzde aylarda Babacan ve Gül tarafından kurulması beklenen yeni partinin İyi Partinin yerini dolduracağı yönünde görüşlerin ağırlık kazanması durumudur. Kurultay sonucu bize göstermiştir ki dağ fare doğurdu hadisesidir. Bu sonuç hem MHP’ye yaramıştır, hem CHP’ye yaramıştır hem de yeni kurulacak partiye yaramıştır. Klasik bir sözdür bekleyip görelim, ben kurultaydan çıkan bu sonuca dayanarak net bir şekilde ifade ediyorum ve diyorum ki görünen köy kılavuz istemez her şey ortada, beklemeye de gerek yok.

Sonuç olarak yurdun dört bir köşesinde kurultaydan çıkan sonuca olan rahatsızlıklar yüksek sesle dillendirilmeye başlaması diğer yandan, Gaziantep’te iyi parti üyesi olan Murat Kanlı’nın Gaziantep İl teşkilatının kongresini gerçekleştirememesinden ötürü Mahkemeye Kayyum atanması için başvuru yapması, kurultaya gösterilen tepkilerin en somut örneklerinden sadece birkaçını oluşturmaktadır. Hülasa Parti teşkilatlarında kazan kaynamaya devam ediyor. Gerek Koray’dan rahatsız olan ülkücü camiadan bir kesim de, gerekse kurultaydan çıkan sonuçtan rahatsız olan partinin ulusalcı ve solcu kanadında çözülmelerin artacağı parti tabanında şimdiden yüksek sesle dillendirilmeye başlamış durumdadır.

Abdullah Yeniekinci TÜM YAZILARI

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2019, 00:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
KOCA REİS
KOCA REİS - 9 ay Önce

SAYIN AKŞENER BU ÇOK AĞIR BİR İTHAM EĞER ZERRE KADAR DOĞRULUK PAYI VARSA BUNDAN SONRA YANINIZDA BİR TANE ÜLKÜCÜ BULAMAZSINIZ ACİLEN GEREĞİNİ YERİNE GETİRİN VE BUNLARI PARTİDEN TEMİZLEYİN. YOKSA MİLLET SİZİ SİYASET ARENASINDAN ÇOK GÜZEL TEMİZLER.

Kemal
Kemal - 9 ay Önce

Ağzı olan konuşuyor . Eğer bu iddia doğruysa o kişi hemen istifa etmeli , eğer doğru değilse bu iftirayı atan şerefsizdir.

Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk @Kemal - 9 ay Önce

Aponun barzaninin avukati piskevit olmuş geç bunlari geç bunlari geç erkan azeri geç megricilerle isin ne onu söyle

Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk - 9 ay Önce

Mitili imraliya atan piskevittir aposun mektubunu oven zihniyetinize kym

KENAN
KENAN - 9 ay Önce

Enine boyuna araştırmadan yapılan iddialar ve yapılan karalamaların karşılığı dinimizde vardır.Ama doğru ise de zamanı ve mekanı dikkate alınarak gereken yapılmalıdır.