Behçet Saatcı CHP’nin yaptırdığı ankette birinci çıktı

CHP Genel Merkez’i tarafından Muğla genelinde yapıldığı belirtilen ankette Büyükşehir’e Bağımsız aday olan Behçet Saatcı ismi 1.inci çıktı.

Behçet Saatcı  CHP’nin yaptırdığı ankette birinci çıktı

Mete Sönmez / Habererk / Muğla

Muğla’da CHP’nin Bodrum Adayı’nın İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedilmesi gündemin 1 numarasına oturmuştu. Ancak CHP Genel Merkezi tarafından Muğla genelinde yapıldığı iddia edilen anket büyük yankı uyandırdı. İddiaya göre hem Bodrum adayında yaşanan sıkıntı hem de Genel Merkez’in yaptırdığı iddia edilen ankette Osman Gürün’ün 3ncü sırada çıkması üzerine Gürün’ün acilen Genel Merkez’e çağrıldığı iddia edildi.

Muğla’da gündem CHP. Geçtiğimiz günlerde Bodrum İlçe Seçim Kurulu, CHP Adayı Mustafa Saruhan ile DP adayı Halil İbrahim Kaynar’ın adaylıklarını iptal etmişti. Özellikle CHP cephesinde büyük yankı uyandıran bu olay, CHP’nin Muğla genelinde adaylarının belirlenmesinde başrol oynayan Milletvekili Mürsel Alban ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e tepkileri de artmasına neden oldu. 

3 BAŞKANLA YOLLAR AYRILDI
Mürsel Alban ile Osman Gürün, Yerel seçim sürecinde Muğla’da CHP’nin Muğla’daki ilçelerde ciddi oy oranına sahip önemli isimlerini aday olarak istememişti. Genel Merkez bu isimleri aday yapmadı. Bu isimlerde Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon DP’den Muğla Büyükşehir’e aday olurken, Ali Acar DSP’den Marmaris, Hasan Karaçelik ise DP’den Ortaca’da yeniden aday olmuştu. Yine Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ta bu ikili tarafından istenmemişti. Işık bu karar üzerine herhangi bir partiden yeniden aday olmamıştı. 
Devam eden süreçte CHP’nin Bodrum gibi önemli bir ilçede yaşadığı aday sıkıntısı gözleri yeniden Mürsel Alban ve Osman Gürün cephesine çevirdi. CHP Genel Merkezi’nin yaşanan Bodrum sıkıntısından, Bodrum adayı Saruhan’ı ortaya atan Gürün ve Alban ismini sorumlu tuttuğu iddia ediliyor.


Son olarak ise CHP Genel Merkez’i tarafından Muğla genelinde yapıldığı belirtilen ankette Büyükşehir’e Bağımsız aday olan Behçet Saatcı isminin 1inci çıkmasına karşın, Osman Gürün’ün ise 3ncü sırada çıktığı iddiaları büyük yankı uyandırdı. Sosyal Medya’da da hızla yayılan ankete henüz CHP cephesinden yalanlama gelmedi. 

Siyasi kulislerde gündemin bir numarasına oturan anket ile ilgili CHP cephesinden henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak yaşanan Bodrum sıkıntısı ve yapılan anket sonuçlarından memnun olmayan CHP Genel Merkezi’nin Pazartesi günü acil olarak Osman Gürün’ü Ankara’ya çağırdığı belirtiliyor.

Mürsel Alban, Osman Gürün

Başkan Saatcı, “Halk hareketi başlayacak”

Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı, seçim çalışmalarını Ortaca’da sürdürdü. Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ve siyasi parti seçim bürolarını ziyaret ederek tüm siyasi görüşlerden vatandaşlarla buluşan Başkan Saatcı, “Seçimi kazandığımız takdirde Türk siyasi tarihinde yeni bir sayfa açılır. Liderler sultası biter, halk hareketi başlar” dedi. Başkan Saatcı’ya STK ziyaretinde açık destekler de geldi.

Başkan Saatcı, Ortaca’daki seçim çalışmalarının ilk ayağında Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Ortaca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sedat Tuncer, Ortaca Ziraat Odası Başkanı Salim Çöllü, Ortaca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüsamettin Karaşahin ve Ortaca Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil Erpek ile görüştü.

Ortaca’da STK’lar Behçet Saatcı’ya açık destek verdiler.
Ortaca Ticaret ve Sanayi Odası’nda yönetim kurulu üyeleri, Başkan Saatcı’yla ilgili övgü dolu sözler sarfetti. Saatcı sayesinde önlerine yeni bir seçenek konduğunu ifade eden yönetim kurulu üyeleri, “Vatandaşın önüne sizin sayenizde bir seçenek daha kondu. İnsanlar ya o, ya bu seçeneğinden adeta kurtuldular. Adaylığınızı açıkladığınız günden bu yana etrafımızdan da görüyoruz ki, halk tarafından karşılığınız var. İnsanlar, ‘Behçet Saatcı’nın arkasındayız’ diyorlar. Yolunuz açık olsun. Ortaca’dan çok büyük oy alacaksınız” diye konuştular. Ortaca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüsamettin Karaşahin ise, Başkan Saatcı’yı Muğla’yı ilçeleriyle barıştıracağından ve daha iyi hizmetler vereceğinden dolayı desteklediklerini ifade etti. Ortaca Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil Erpek de, Başkan Saatcı’yı kalabalık bir grupla karşıladı. Oda binası önünde çiçeklerle karşılanan Başkan Saatcı, bina içinde şoför esnafı tarafından yoluna güller döküldü. Oda Başkanı Erpek, Başkan Saatcı’yı açık açık desteklediklerini ifade etti. Şoför esnafının sorunlarını dinleyen Başkan Saatcı, Dalaman ziyaretinde de iletilen sorunları not aldığını, ulaşım sektöründe çok ciddi sorunlar olduğunu kaydetti. Başkan Saatcı, seçilmesi durumunda şoför esnafının sorunlarını, vatandaşları da mağdur etmeyecek şekilde çözeceklerini ifade etti. Başkan Saatcı ayrıca Dalyan’da turizmcilerle de bir görüşme gerçekleştirdi.

“Bağımsız olduğumuz için tüm siyasi partilere eşit mesafedeyiz”

Bağımsız Aday Saatcı, Ortaca ziyaretleri ikinci etabında DSP, CHP-İYİ Parti, MHP-Ak Parti ve DP seçim bürolarına ziyaretler gerçekleştirdi. Belediye Başkan adaylarına başarı dileklerini ileten Saatcı, partililer tarafından da ilgiyle karşılandı. Gittiği tüm bürolarda partililer Başkan Saatcı ile bol bol fotoğraf çektirdiler. Başkan Saatcı son olarak Ortaca’da CHP ve İyi Parti (Millet İttifakı) seçim bürosunu ziyaret etti. Başkan Saatcı’yı büroda Millet İttifakı Ortaca Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya ve partililer karşıladı. Sertkaya, Başkan Saatcı’nın Fethiye’de başarılı hizmetler yaptığını kaydetti.

Başkan Saatcı, Dalyan’da yaptığı açıklamada ise, “Muğla halkı tarafından görev bize tevdi edilirse, Muğla’da bağımsız olarak kazandığımız seçimden dolayı Türk siyasi tarihine yeni bir sayfa açılır. Liderler sultası biter, halk hareketi başlar. Olay sadece bir bağımsız adaya oy vermenin çok ötesindedir” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
IYI
IYI - 4 ay Önce

Mansur Yavaş Behçet seçimi kazanırlarsa İyi parti'ye katılacaklar.İyi partililerin desteği bu 2 adaya.

Mustafa Kemal GÜNAY
Mustafa Kemal GÜNAY - 4 ay Önce

Yolun ve bahtın açık olsun Behçet Saatçi başkan.

noname
noname - 4 ay Önce

bence bu oran olsa olsa fethiyede yakalayabilir behçet başkan.chp-iyi parti ittifakı rahat kazanacaktır seçimi...

SIRADAKİ HABER