Bengütürk'ün başına "Yusufiyeli Ülkücüleri" Yusufelili zanneden Metin Özkan getirildi

MHP'nin kanalı Bengütürk TV'nin genel yayın yönetmeni Murat İde, altı yıldır görev yaptığı kanaldan ayrıldığını açıkladı.

Bengütürk'ün başına "Yusufiyeli Ülkücüleri" Yusufelili zanneden Metin Özkan getirildi

Başkanlık sistemine 'hayır' diyen Genel Yayın Yönetmeni Murat İde kanaldan kovulurken, yerine Metin Özkan getirildi.

Özkan'ın bugün işe başlaması beklenirken, Murat İde'nin Başkanlık sistemine 'hayır' dediği için kanaldan gönderildiği öğrenildi. 

Yusufiyeli Ülkücüleri Artvin Yusufelili zanneden Metin Özkan’ın Bengütürk Genel Yayın Yönetmeni olması, Ülkücüler camiada tepkiyle karşılandı.

Referandum sürecinde parti yönetiminin 'Evet' kampanyasına destek beklentisi İde ile kriz yarattı. Bunun üzerine İde görevi bıraktı.

Murat İde konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Altı yıllık BENGÜTÜRK serüvenim bugün itibarıyla sona erdi.. Meslek hayatımın en kıymetli altı yılıydı.. Zordu.. Onurlu, namuslu, fedakar yol arkadaşlarımla ve “Biz ne yapabiliriz?” diye yük omuzlayan dostlarımızla, Türk Milliyetçileri ile “YOKLUĞU” paylaştık, “Acıyı bal eyledik."
GAZETECİ gitmelidir zaten.. Önemli olan neden gittiği.. Onurunu ve doğrularını yere düşürmüyor, boynu bükülmüyorsa , o gidiş hayırlı bir gidiştir.. Bize güç katan büyük Türk Milleti'ne ve onun sevdalılarına and olsun ki, mesleğimi namusuyla-haysiyetiyle yapmaya devam edeceğim.. Zor günlerimizde omuz veren herkesten Allah razı olsun..
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!"

Kendisini ilk günden beri eleştiren, programlarını beğenmeyen, bizi canlı yayınlarda fitne diye yaftalayan, ülkücülerin arasında hiç bir zaman yeri ve ağırlığı olmayan Murat İde, güle güle....

Habererk.com

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 16:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat İDE
Murat İDE - 5 yıl Önce

eyvAllah.. ama hala aynı iddiadayım; türkçe'yi doğru kullanamayandan türk milliyetçisi olmaz, olamaz.. :) (not: türkçe deki t nin küçük olması, bu sayfadaki sistemin azizliği..)