Beyza Tufan "Meral Akşener Seymen ve Ensarioğlu ile aynı fikirde olduğunu tescillemiştir"

İYİ Parti İstanbul il eski yöneticisi ve Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan sosyal medya hesabından İYİ parti'ye ve Genel Başkan Meral Akşener'e yüklendi.

Beyza Tufan'ın açıklaması şu şekilde "Bundan tam 10 ay önce İyi Parti’den istifa ettiğimde ve yaşadıklarımı sizlerle paylaştığımda pek çok İyi Partili beni linç etmiş, ağır hakaretlerde bulunmuştu.

Hatta yaşadığım olaylara bizzat tanıklık eden bazı haysiyetsizler beni yalancılıkla suçlamıştı.

İyi Parti İstanbul il başkan yardımcılarının 23 Haziran seçimlerden önce HDP ile  yaptığı görüşmeleri ve il yönetim kuruluna çözümün HDP’yle olacağına dair yaptıkları telkinleri resimleri ve belgeleriyle paylaşmama rağmen büyük kesim bana inanmak istememiş gözlerini yummuştu.

Hasan Seymen ve Ensarioğlu olayları ifşa olduğu günden beri, o günlerde beni linç eden ama şimdi benden helallik isteyen arkadaşlar var...

Öncelikle hakkım onlara helal olsun...

Benim siyasetten bir kazancım bir menfaatim hiç olmadı olmayacak, o yüzden hep vicdanımda haklı ve doğru neyse onu konuştum onu yazdım çizdim..

Bölücülük yaparak Anayasa değişikliği isteyen Hasan Seymen ve Apo’ya ev hapsi isteyen Ensarioğlu’nun konuşmaları için günlerdir bir yorum yapmayan Meral Akşener bu sükutuyla o şahıslarla aynı fikirde olduğunu maalesef tescillemiştir.

Meral Akşener bu partiyi kurarken merkez ama vatanseverlerden oluşan milli bir parti kuracağını beyan etmişti... 

Ama bu partinin gerekirse HDP’yle de ittifak yapacağını, onlarla etnik bölücülük üzerinden anayasa değişikliği gibi ortak taleplerde buluşacağını Türk milliyetçilerinden ve ülkücülerden gizledi. 

Bunları en baştan açıkça beyan etseydi Türk milliyetçileri de yuvaları MHP’den kopup kopmama konusunda ona göre düşünür karar verirdi. 

Bizlerin bu kandırılmışlık, kullanılmışlık ve ihanete ortak olmuşluk hissine kapılmamıza fırsat vermemiş olurdu...

Burada bir vebalde Ümit Özdağ gibi isimlerin boynuna....

Mesela ben Meral Akşener’i tanımazdım bilmezdim, hatta ilk dönemlerde Sinan Oğan’ın ekibindeydim, maalesef sürü psikolojisiyle gözümü bir anda İyi Parti’de açtım...

Ümit Hoca gibi isimler varsa burada ihanet olmaz yanlış olmaz diye düşündüm. Partinin bu zihniyetini en baştan beri bilip de bizlerden sakladıysa bu günah Ümit Hoca’nın da boynuna...

İhaneti ilk görüp İyi Parti’den ilk istifa edenlerden olmama rağmen eşime dostuma aileme bu partiye oy attırdığım için vicdanen çok rahatsızım..

Türkiye’de mevcut siyasi partilerin, iktidarı ve muhalefetiyle tamamının aynı merkezin kontrol altında olduğuna dair inancım bu ülkenin geleceğine dair umutlarımı kırsa da bireysel olarak bu lanetli düzenle olan mücadelemden vazgeçmeyeceğim."
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ülkücü
Ülkücü - 2 yıl Önce

bu kadar eleştirdiğinize göre İYİ iyi yoılda

İyi ülkücü
İyi ülkücü - 2 yıl Önce

Yine birileri mayın eşşeklerini ortaya sürüyor onun üzerinden geçinmeye çalışılıyor.

İyi ülkücü
İyi ülkücü - 2 yıl Önce

Madem Meral hanım İyi parti o kadar kötü istifa ettikden sonra neden İyi parti ittifakının içinde bulunduğu millet ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu'na oy verdin sürekli sosyal sayfada beğeni yaptın.Populizm uğruna bütün söylediklerin safsata hiç bir geçerliliği yok.İyi partiyi karalama propagandası içinde kullanılıyorlar farkında değilsin.

Türkiyem
Türkiyem - 2 yıl Önce

Arkasından gittiğin akp ve mhp basın sözcülüğünü yaptığın şehit anaları derneği başkanı konuşması nedeniyle Pakize ana hakkında dava açarken meclis kürsüsünde tek konuşan dile getiren Pakize anamız yalnız değildir sahip tek lider Meral Akşener oldu.İnsan bunları söylerken ahde vefa duygusula konuşur.İyi partinin bir takım eksikleri yalnışlıkları yokmudur elbet vardır.Bu yanlışlıklarda hatalarda zaman içerisinde zamanla düzelecektir.İnsanlar kusursuz değildir ki partiler kusursuz olsun.

ali
ali - 2 yıl Önce

Bu kadar sicilleri bozuk zevatlara 31 mart seçimlerine katılabilme yeterliliğini kim, nasıl verdi. Bunların bulundukları illere hizmet için değil, pkk ya belediyelerin her türlü imkanını sağlaması için seçimlere girdiklerini en cahil insan bile bilir. Kimi suçluyoruz.

Kürşat YÖRÜKOĞLU
Kürşat YÖRÜKOĞLU - 2 yıl Önce

Ne istedin vermediler neden sürekli imamogluna destek verdin bırak bu işleri biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz IYI parti var olsun MILLET ittifaki daim olsun

i yalçınkaya
i yalçınkaya - 2 yıl Önce

SÜRÜDEN AYRILDIĞINIZA BU KADAR ÜZÜLMEYİN HEMEN DÖNÜVERİRSİNİZ OLUR BİTER

ADEM
ADEM @i yalçınkaya - 2 yıl Önce

sürü değiliz insanız, aklımız var düşünebiliyoruz, bizi sürü görenlerin ynına gitmeyeceğiz

osman
osman - 2 yıl Önce

iyi parti toplama bir partidir aynı genç parti gibi onun için dağılması mukadderdir mhp de yanlışlar varmıdır evet vardır peki iyi partide varmıdır hem de katmerliyle vardır onun için yanlışları beraberce çözelim kökieri çınar gibi derinlerde olan gerçek teşkilatınızdan kopmayın.......

kaan
kaan @osman - 2 yıl Önce

bu ahmet türk' ün çıkması için çabalayan mehape başkanı db. değil mi?Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344