Bilal Erdoğan kürsüdeyken "Biz TÜGVA erleri" diye yemin ettiler! O kadar skandala rağmen pişkinlikte gelinen son nokta!

Bilal Erdoğan kürsüdeyken "Biz TÜGVA erleri" diye yemin etmeleri tepkilere neden oldu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜGVA'nın bir toplantısında, TÜGVA'lıların 'Komando Andı'nın sözlerini değiştirerek okuduğu görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Görüntülerde, Bilal Erdoğan'ın kürsüde olduğu sırada, Adalar'a özel vurgu yapılarak "Başkomutanımız Erdoğan" ifadesi yer aldı.

İktidarın gözde kurumlarından, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticilerinden olduğu Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA), vakıf üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğuna dair belgeler gündemdeki yerini koruyor.

Son olarak, TÜGVA ile ilgili yeni iddiaların içinde bulunduğu belgelerde, 15 Temmuz ardından “FETÖ’nün ardından ortaya çıkan yurt boşluğunun doldurulması” ve hükümetin bu konuda TÜGVA ve TÜRGEV gibi vakıfları maddi olarak desteklemesi iddiası da yer aldı.

Bugün ise TÜGVA, Geleceğin Gençliği isimli bir toplantı düzenledi. Gazeteci Metin Cihan'ın sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı toplantının görüntülerinde, atılan sloganlar tepki çekti.

"ALLAH, KURAN, PEYGAMBER, BAŞKOMUTAN ERDOĞAN"

Görüntülerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın kürsüde olduğu sırada, TÜGVA'lıların okuduğu antta, “Ben Türk komandosuyum” sözlerinin “Ben TÜGVA'lıyım” diye değiştirildiği duyuldu.

Kendilerini "TÜGVA erleri" diye tanımlayan grup sonrasında "Ben TÜGVA'lıyım. Her yerde ben varım; havada, karada, denizde! İdlib'de, Keşmir'de, Filistin'de" diye devam ederken; "Adalarda" kısmı üç kez tekrar edildi. Öte yandan grubun "Allah, kuran, peygamber, başkomutan Erdoğan" diye bağırması da dikkat çekti.

CİHAN: BELGELERLE İFŞA OLDUKTAN SONRA İYİCE SALDILAR

Gazeteci Metin Cihan'ın paylaştığı ikinci videoda ise, 'Ey kafirler, yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz' ifadelerinin kullanıldığı görüldü.

Cihan videoyu, "TÜGVA yöneticiler toplantısından bir başka görüntü daha. Normalde böyle görüntüler vermezlerdi. Çocuklar, satranç, kitap, spor vs ile maskelerlerdi. Belgelerle ifşa olduktan sonra iyice saldılar. İzlediğimiz görüntülerde ne türkiye var ne gençlik ne de vakıf. bir suç örgütü var" notuyla paylaştı.

Yemin metni şu şekilde: 

BİZ TÜGVA erleri

Yuva yaptık göklere

Baş döndüren yerlere

Engel tanımaz aşarız

Yüce engin dağlara

El verir uzanırız

Mor siyah bulutlara

Ben TÜGVA'lıyım

Her yerde ben varım

Havada, karada, denizde, çölde

Her zaman ve her yerde

Arakan'da, İdlip'de, Keşmir'de, Filistin'de Libya'da Yemen'de

Silivri'de, Erdek'ta, Çatalca'da

Adalar'da Adalar'da Adalar'da

...

Rab Allah,

Rehber Kuran

Önder peygamber

Başkomutan Erdoğan, Başkomutan Erdoğan, Başkomutan Erdoğan...

KOMANDO YEMİNİ

Korku nedir bilmeyizBiz dağların erleri
Yuva yaptık göklere
Baş döndüren yerlere.
Engel tanımaz aşarız
Yüce engin dağlara
El verir uzanırız mor siyah bulutlara.
Ben Türk komandosuyum
Düşmanı çelik pençemle ezerim
Her yerde ben varım.
havada, karada, denizde, çölde
Çatakta ve batakta
Her zaman ve her yerde
Siirt'te, Hakkari'de, Tunceli'de
Gökçeada'da, Bolu'da
Hazır
Daima hazır
Kim; komando
Kim: komando
Olamazsın
Yahh!
Olamazsın
Yahh!
Komandolar!
Allah...

YORUM EKLE
YORUMLAR
paralel devlet kurmuşlar baksana
paralel devlet kurmuşlar baksana - 1 ay Önce

vakıf değil ayrı gayrı devlet kurmuşlar resmen vakıf kurmanın amacı nedir sosyalistler gibi kapitalist sistemde mülkü paylaşmaktır insanlara karşılıksız yardım etmektir ama bunlara bakın vakıfları rüşvet adam devşirme kara para aklama siyasi probaganda yapıp kendi saltanatlarına güç katmak için kurmuşlar.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344