Bilet fiyatları artacak mı?

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu "Tren seferleri yüzde 50 kapasiteyle çalışacak. Tren biletlerine zam yapılmadı." dedi.

banner311
Bilet fiyatları artacak mı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 28 Mart’ta ara verilen yüksek hızlı tren (YHT) seferleri, bu sabah 07.00'de Ankara-İstanbul seferiyle yeniden başladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da Ankara'dan yola çıkan trenin gardan uğurlanması törenine katılırken, alınan tedbirleri ve seferlerle ilgili detayları açıkladı.

Bakan Karaismailoğlu törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Trenlerimizde sosyal mesafe kuralları ve izolasyona dikkat ederek seyrek oturma düzeniyle yolcularımızın yan koltuklarını boş bırakarak yüzde 50 kapasiteyle çalıştıracağız. 411 yolcu kapasiteli trenimizde 185, 483 kapasiteli trenimizde ise 213 yolcumuza hizmet vereceğiz.

"BİLET ÜCRETLERİNDE ARTIŞ OLMAYACAK"

Trenlerimiz yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor diye bilet ücretlerinde herhangi bir artış söz konusu değildir. İnşallah en kısa sürede seferlerimizi yerli üretimimiz olan yerli elektrikli trenimizle hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Tüm hatlarımızda üst düzey hijyen ve sağlık tedbirleri alınması önemli önceliklerimizdendir. Bizim tek amacımız vatandaşlarımızı en hızlı şekilde gidecekleri yerlere ulaştırmak ve sağlıklı bir şekilde sevdiklerine kavuşturmaktır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.