Binali Yıldırım-Berat Albayrak Çekişmesi sebebi ile PTT 900 Milyon lira Zarar etti!

Türk-internet.com köşe yazarı Fusun Nebil, 900 Milyon lira Zarar ettiği İddia Edilen PTT’de Binali Yıldırım-Berat Albayrak Çekişmesi olduğunu isim isim köşesine taşıdı.

banner311
Binali Yıldırım-Berat Albayrak Çekişmesi sebebi ile PTT 900 Milyon lira  Zarar etti!

Nebil'in farklı kaynaklardan edindiği bilgilere göre, “PTT’de aylardır oynanan satrançta son düzlüğe girildi” diye tanımladıkları olaylar oluyor.

Genel Müdür Kenan Bozgeyik için şubat sonunda “görevden alındı” haberleri gümdeme gelmiş yerine atanan kişi ismi de telafuz edilmişti 

Ama sonra Kenan Bozgeyik görevine bugüne kadar devam etti. Bu gelişmeyi araştıran deneyimli gazeteci konuştuğu  bir PTT görevlisinden şu bilgileri aldı :

“Bozgeyik, şubat’taki görevden alma girişimini, –haberi kendi yayarak– püskürtmüştü.  Ama zaman içinde kademe kademe ilk çevresinden, uzak çevrelerine kadar tüm adamlarının temizlendiği görüldü. Kendisinin gitmesini bekliyorlar, ama direniyor, tüm siyasi çevresini ortaya koyuyor. Sonuçta 30 ekimde yapılan son Genel Kurul ve göreve başlayan yeni yönetim Kurulunun 11 kasım itibariyle aldıklari YK kararları ile Kenan beyin altındaki tüm kendi adamları, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Baskanları görevden alındı.”

Yeni Yönetim Kurulunun 11 kasımda aldığı kararlar şu şekilde: Genel müdür yardımcısı Gürbüz Akbulut görevden alınarak yerine Hüseyin Tok atandı.

Genel Müdür yardımcısı Yusuf Canbolat görevden alınarak yerine Ragıp İmamoğlu atandı.

Genel Müdür yardımcılığını vekaleten yürüten Hakan Gülten asaleten atandı.

Eğitim Daire Başkanı Fevzi Çakar, E-Ticaret Daire Başkanı Settar Ulu görevden alındı.

Pazarlama ve Satış Daire Başkanı Özge Denli, PTTBank daire Başkanı Şefik Gündoğdu’nun vekaleten görevleri sona erdirildi.

Eğitim Daire Başkanlığına Sefa Kukul, Pazarlama ve Satış Daire Başkanlığına Şanlıurfa Başmüdürü İsmail Çizikçi, PTTBank Daire Başaknlığına İstanbul Başmüdür yardımcısı İsmail Yılmaz atandı.

E-Ticaret Daire Başkanlığına Lojistik daire Başak yardımcısı Kadir Koçyiğit vekaleten atandı.

Yeni Yönetim Kurulu ve İncelemeler PTT’de 30 Ekim’de yapılan Genel Kurul ile Yönetim Kurulu değişti. PTT’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Bakan Yardımcısı Enver İşkurt oldu.

Yönetim Kurulu’nun diğer üyeleri ise şunlar oldu. Zafer Sönmez- Varlık Fonu Genel Müdürü Ömer Fatih Sayan- Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu- Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Onur Alkın Kalkavan- Turkon Kara Taşımacılığı Yönetim Kurulu Başkanı Önceki Yönetim Kurulu Başkanı ve PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik PTT Yönetim Kurulu’nda yer almadı.

Yönetim Kurulunun oluşturduğu özel bir kurulun kasım sonuna kadar tüm verileri ve finansalları inceleyeceği kaydediliyor. Zararın büyük olması nedeniyle soruşturma başlayabilir deniliyor. Bu arada Genel Müdür Kenan Bozgeyik’in görevden alınması bekleniyor. Yerine bir kaç isimden bahsediliyor. Çünkü çok ciddi iddialar var. Bu iddiaların bir kısmı Twitter’a da düştü.

İddialara göre, PTT ve iştiraklerininin hepsi zararda. Görüldüğü gibi, bu zararın 900 milyon TL’ye ulaştığı bile söyleniyor.

Binali Yıldırım Adamları Türk Telekom’dan Sonra PTT’den de Temizleniyor Türk Telekom’da Binali Yıldırım ekibinin temizlenmekte olduğuna dair yorumları yazmıştık .

Şimdi bu operasyonda da Berat Albayrak-Binali Yıldırım çekişmesinden bahsediliyor. Bir yandan 1-2 haftaya kadar Cumhurbaşkanı Yardımcısı ilan edilmesi beklenen Binali Yıldırım var. Diğer yandan adamlarının çeşitli devlet kurumlarından temizlenmesi var. Kaynaklarımız çok ilginç bir hususa işaret ediyorlar; Bu tür operasyonlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurtdışına çıkması ile yapılıyor gibi gözüküyor. Bu da “acaba Yıldırım’a ayıbı ben yokken yapmışlar algısı mı yaratılacak” şeklinde yorumlanıyor Çünkü yapılan bu operasyonlar sonucunda, Binali Yıldırım’ın Külliye’ye kapanacağı ve iş yapamaz, yaptıramaz hale geleceği konuşuluyor. Anlayacağınız artık haberleşmede Binali Yıldırım dönemi kapanıyor gibi gözüküyor. Hatta sadece haberleşmede de değil gibi yorumlanıyor. Diğer yandan Berat Albayrak dönemi iyice hissedilmeye başladı. Üstelik sadece haberleşme de değil, kamu bankalarına da Albayrak ekibinin yerleştirildiği bilgisi var.  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.