Binali Yıldırım'dan bedelli askerlik vaadi

Günlerdir konuşulan ‘bedelli askerlik’ konusunda AKP cephesinden en net yorum Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi.

Binali Yıldırım'dan bedelli askerlik vaadi
banner170

Yıldırım 24 Haziran’da AKP’nin iktidara gelmesi durumunda bedelli askerliğin ilk gündem maddesi olacağını söyledi. Yıldırım “Bedelli askerlik seçimden sonra yapılacak ilk iş. Büyük bir beklenti var. Yeni hükümetin öncelikli konusu.” dedi.

BEDELLİ ASKERLİK ÇIKACAK MI? BAŞBAKAN YILDIRIM BU YANITI VERMİŞTİ

Başbakan Binali Yıldırım, dün akşam bedelli askerlik ile ilgili soruya "Biz hükümet olarak, yönetim olarak buna bir çare bulmak mecburiyetindeyiz. İnşallah seçimden sonra ele alacağımız en önemli konulardan biri bu olacak. Çünkü askerlik olmayınca kız vermiyorlar, evlenmen zor oluyor, iş kurman zor oluyor, hayata tutunman zor oluyor. Boşlukta bekliyorsun. Bunu yapmaya hakkımız yok insanlarımıza" cevabını vermişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ZİYA ERDOĞAN
ZİYA ERDOĞAN - 10 ay Önce

BEDELLİ BEKLEYEN BİR BABA OLARAK SAYIN BAŞBAKANIN GÖRÜŞLERİNE KATILIYORUM HAKİKATEN ÇOK FAZLA YIĞILMA VAR BU DEVLETE KÜLFİYET BU İŞİN ÇÖZÜMÜ BEDELLİDİR HEM SAVUNMA SANAYİMİZE MADDİ GÜÇ HEMDE YIĞILMALARIN ÖNLENMESİDİR ASKERLİĞİ BENDE YAPTIM GEREKİTİĞİ İÇİN YAPTIM SÖZ KONUSU VATANSA MERAK ETMEYİN EN ÖNDE BEDELLİLER GİDER ASKERLİK YAPANLAR AHKAM KESİYOR ALLAH BİLİR HAVA DEĞİŞİMİ İLE ASKERLİK YAPMIŞLARDIR ŞİMDİDE BOŞ KONUŞUYORLAR BURADA BAŞBAKANIN BİR EMRİ VAR YERİNE GETİRİLMELİ SİZ BAŞBAKANDAN DAHAMI İYİ BİLİCEKSİNİZ BEDELLİNİN ŞEHİT VE GAZİLERLEDE İLGİSİ YOK KİME NE BEDELLİDEN ÇIKARILDIDA KARŞIMI ÇIKAN OLDU GEREKSİZ KONUŞANLAR VAR LÜKFEN BAŞBAKANA İTİBAR EDELİM BEDELLİYE ÇIKARALIM SEÇİM ÖNCESİDE İYİ OLUR SEÇİM SONRASI GEÇİKİR

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151