Boşnak eylemi öncesi Osman Gökçek’ten Rasim Ozan Kütahyalı açıklaması

Boşnaklara yönelik sözleriyle tepki toplayan ve bu sözlerden 21 ay sonra Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programıyla ekranlara dönen Rasim Ozan Kütahyalı'nın Beyaz TV ile ilişkisinin kesildiği açıklandı.

banner311

Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Yarın akşam itibarıyla Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'de yer almayacaktır" dedi.

KAMPANYA BAŞLATILMIŞTI

Beyaz TV'deki spor programında sarf ettiği sözlerle Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz günlerde Boşnakların ekranlara dönmemesi için kampanya başlattığı Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programına dönmüştü. Bu gelişmenin ardından Beyaz TV önünde protesto eylemi yapacak Boşnaklar ve Ahlak Gönüllüler Platformu, Twitter hesabından eylemin iptal edildiğini ve Rasim Ozan Kütahyalı'nın Beyaz TV ile ilişkisinin kesildiğini açıkladı.

“BEYAZ TV İLE İLİŞİĞİ KESİLDİ”

Ahlak Gönüllüler Platformu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Camiamızın üstün gayretleri neticesinde Rasim Ozan Kütahyalı'nın Beyaz TV ile ilişiği kesildi. Ahlak Gönüllüleri Platformu'nun bu akşam Beyaz TV önünde yapacağı protesto iptal edilmiş olup saat 21.00'da Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nde basın açıklaması yapılacaktır."

OSMAN GÖKÇEK: RASİM OZAN KÜTAHYALI, BEYAZ TV'DE YER ALMAYACAKTIR

Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı ve Rumeli sivil toplum kuruluşları ile görüşme yaptığını belirterek, "Yarın akşam itibarıyla Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'de yer almayacaktır" dedi.

SAFFET SANCAKLI, "ÖMÜR BOYU PEŞİNDEYİM" DEMİŞTİ

Aynı zamanda Boşnak olan, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı geçtiğimiz gün Twitter hesabından "Ömür boyu peşindeyim" başlığıyla yazılı bir açıklama yayınlayıp, şunları kaydetmişti:

"Sırpların işlediği vahşi katliamların acı hatırasını hatırlatırcasına, Boşnak kardeşlerimize yaptığı hakaret, şeytana peşkeş çektiği ağzından dökülen pisliklerdir. İnanın insan demekten utandığım bu adamı, bu millet hak etmediği için karşı çıkıyorum. Cemaat devlete sızıyor, cemaat devleti ele geçiriyor diyen Ergenekonculara karşı cansiperane ve en etkili savaşan ben oldum hocam’ diyen bu adamın ekranlara taşınması 15 Temmuz şehitlerinin aziz hatırasına en büyük saygısızlıktır."

BEYAZ TV GENEL YAYIN KOORDİNATÖRÜ OSMAN GÖKÇEK'İN AÇIKLAMASI

"Bu akşam Sayın Saffet Sancaklı ve Rumeli sivil toplum kuruluşlarının kıymetli temsilcileriyle bir araya geldim.

Rasim Ozan Kütahyalı'nın yapmış olduğu özür metninin Rumeli derneklerinin nezdinde kabul gördüğü ve af edildiği düşüncesiyle yayına çıkarıldığını anlattım.

Ancak Rumeli derneklerinin kıymetli temsilcileri böyle bir durumun söz konusu dahi olmadığını,bizlerin yanlış yönlendirildiğini ve Rasim Ozan Kütahyalı'yı af etmelerinin mümkün olmadığını belirttiler.

21 ay önce Beyaz Tv de yaşanan vahim olay sonrası Rumeli derneklerinden herhangi bir talep gelmediği halde yayın ilkeleri doğrultusunda Rasim Ozan Kütahyalı'nın görevine son verdiğimizden dolayı Beyaz Tv ailesine teşekkür ettiler.

O günkü duruşumuz ile bugün arasında hiç bir fark olmadığını kendilerine söyledim.Rumeli kökenli kardeşlerimizin hassasiyeti bizimde hassasiyetimizdir.

Yarın akşam itibariyle Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz Tv de yer almayacaktır.

Saygılarımla

Osman Gökçek -Beyaz Tv Genel Yayın Koordinatörü"

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Zaza
Zaza - 2 yıl Önce

Hani BEYAZ TV. MELİH GÖKÇE'in Değildi.!!!!!

Alican
Alican - 2 yıl Önce

Ammada işi abartınız ha!..
Adam,yanılmışım,yanlış yönlendirildim,Başanklar'dan özür dilerim" demiş.
Daha ne yapsın?
Şu Türkiye bir âlem ya!..
Almanya

cengiz ergin
cengiz ergin - 2 yıl Önce

R.O.K adam olsan delikanlı olsan kafana sıkman lazım.