Bozkurt'ta sele kapılmaktan son anda kurtulan esnaf AFAD’ın açıkladığı bilançoyu böyle yalanladı!

Kastamonu Bozkurt'ta sele kapılmaktan son anda kurtulan esnaftan önemli açıklamalar geldi.

Kastamonu Bozkurt’ta sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılırken hala ölen vatandaşlarımızın sayısı tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Özellikle de AFAD’ın açıklamadığı rakamlar tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Kastamonu Bozkurt'ta sele kapılmaktan son anda kurtulan esnaftan önemli açıklamalar geldi.

Esnaf AFAD’ın açıkladığı rakamları yalanlarken şu ifadeleri kullandı:

“NE 25’İ, 25 YALAN”

“Sadece benim ailemden 6 kişi sele kapıldı gitti öldüler. Ne 25’i, 25 yalan. Kendi elimizle kaç tane cenaze çıkardık. O kadar fazla ki ben bir ara ceset torbalarını bittiğini gördük. Çöp torbası götürüyorlardı. Ya Karadeniz’e döküldü ya da balçığın altında kaldı. Ne olduğu belli değil. Ailesinden haber alamayan çok insan var burada. Köylere ulaşılamıyor birçok yol yıkıldı. Amcamlara ulaşamadım, teyzemi kaybettim suyun altında hala çıkartamadılar."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesut kara
Mesut kara - 1 ay Önce

Ülkede resmen Allah tarafından felaketler geldi gelmeye devam ediyor, bu ülkede akp ülkeye kıtlık fakirlik lanet getirdi ülkeyi firavun gibi yönetiyorlar bu kadar zulüm haksızlık adaletsizlik çürümüşlük cumhuriyet tarihinde görülmedi, halkı çöpten sebze toplarken ensar palavrasıyla ülkeye suriyelileri doluşturdu ülkedeki garibanın işini ekmeğini elinden aldı Allah biran önce şu başta başındaki olmak üzere akp den bu milleti kurtarsın