Bu söz kavga çıkaracak! Semih Yalçın, Akşener’e "fettan" dedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, İYİ Parti'nin, Devlet Bahçeli'nin "geri dönün" çağrısına Meral Akşener'in kahkaha attığı atığı bir videoyla cevap vermesini "fettan" olarak nitelendirdi.

banner311

Fettan: (kadın için) gönül çelen, ayartıcı, cilveli.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Partililere çağrısına ilişkin, "Bu tarihi davete icabet; aynı ölçüde tarihi, vicdani ve ahlaki bir sorumluluktur. Buna kulak asmayanları tarih de millet de siyaset de yargılayacaktır" ifadesini kullandı. Yalçın, Meral Akşener'in ve İYİ Parti'nin Bahçeli'ye cevabını da eleştirdi.

Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Bahçeli'nin çağrısının İYİ Parti saflarında yer alan ancak gönülleri ve fikirleriyle MHP'den kopmamaya direnen kişilere olduğunu belirtti.

"YETKİ SAHİPLERİ, SELİN ÖNÜNÜ TIKMA TELAŞINA GİRMİŞLER"

Yalçın, şu değerlendirmeleri yaptı:

"Ne var ki ayrılık ve kopuştan sorumlu olan yetki sahipleri, söz konusu çağrının muhataplarından önce alelacele olumsuz cevaplar vererek selin önünü tıkama telaşına girmişler; parti içinde adeta vicdanları daha başından boğmaya ve Devlet Bahçeli'nin haklı davetine sağduyu ile mukabele edecekleri susturmaya çalışmışlardır."

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın

"Henüz sağduyusunu yitirmemiş bazı arkadaşlarımızın sonunda dayanamayıp seslerini yükselterek kendilerini zor durumda düşüreceğini hesap eden İP önde gelenleri, CHP'nin eteğinde salladıkları, HDP'nin gölgesinde uyuttukları partinin çözülme sürecine girmesinden kaygılanmaktadır."

"TWEET, HER ŞEYİ ORTAYA SERMEKTEDİR"

Yalçın, Bahçeli'nin tam zamanında çağrıda bulunduğunu vurgulayarak, "İp müdiresinin attığı cevabi tweet, her şeyi ortaya sermektedir. Aslında atılan tweet değil fettan bir kahkahadır. İP müdiresinin bu alabildiğine gayriciddi tavrı; İP'in demokratik platformda bir yer edinmek, bir konum sahibi olmak gibi derdinin olmadığını gözler önüne sermektedir." dedi.

AKŞENER'İN TEPKİSİNE YANIT: UCUZLUĞUN İFADESİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in cevaben paylaştığı "Sayın Erdoğan yine ne dedin bu arkadaşa" şeklindeki tweeti de "ciddiyetsizlik, seviyesizlik ve çapsızlık örneği" olarak nitelendiren Yalçın, "Bahse konu tarihi çağrıyı Sayın Erdoğan'a bağlamak; basiretsizliğin, ucuzluğun, meseleyi başka mecralara çekerek kamuoyu önünde tartışmadan kaçma gayretinin ifadesidir. Kendine layık olduğundan fazla önem atfetme, haketmediği ölçüde değer yükleme zavallılığıdır. Tweetlerden üslupsuzluk, terbiyesizlik ve seviyesizlik taşmaktadır. İP'in etkisiz ve işlevsiz Genel Sekreteri Cihan Paçacı'nın ise Devlet Bahçeli'nin çağrısı karşısında paçaları tutuşmuştur." diye konuştu.

BAHÇELİ'NİN DAVETİNİ YORUMLADI

Yalçın, Bahçeli'nin, freni boşalmış ve virajın ötesindeki uçuruma doğru son sürat giden arabadan yolcuların atlayıp kurtulmasını istediğini vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

"Bu tarihi davete icabet; aynı ölçüde tarihi, vicdani ve ahlaki bir sorumluluktur. Buna kulak asmayanları tarih de millet de siyaset de yargılayacaktır. Hayal kırıklıkları, ümitsizlikler ve siyasi tepkileri İP'lik bank adı altında toplayarak pazarlamak ve kara dönüştürmek üzere politikada 'İPlik pazarı' kurulmuştur. Bunların İP'likleri de çabucak pazara çıkmıştır. İP'lik pazarının İP'i; orada toplananların ayağına, boğazına dolanmaya başlamıştır. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin davet, nasihat ve tavsiyesi; Nasrettin Hoca misali testi kırılmadan, henüz tosunlar firar etmeden önce atılmış müşfik bir siyasi tokat olarak görülmelidir."

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli, dün Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

"1 Kasım 2015'ten sonra ağır ve sancılı parti içi meselelerle biteviye meşgul edildiğimiz inkar edilemeyecek bir vakıadır. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız farklı dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir."

"MHP'den kopan dava arkadaşlarımız 25 Ekim 2017'de İYİ Parti'yi kurmuşlardır. Ancak geçmişte birlikte yürüyüp, beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı aradıklarını bulamamışlar veya kenara itilmişlerdir. Yola çıkılanlar yolda bulunanlara değişilmiştir."

"3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti'nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır.Çağrım şudur: Fiziken orada,fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir."

"Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti'nin Olağanüstü Kurultay'ında MHP'yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye'nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Mehmet Karataş
Mehmet Karataş - 11 ay Önce

Bu papa cocugu ayyas a IYIler buyuk beden gelir

Kürşat YÖRÜKOĞLU
Kürşat YÖRÜKOĞLU - 11 ay Önce

Bu papanin cocugunu anasi doğurmamış resmwn sıçmış peydahlamıştır

Halil GÜNGÖR
Halil GÜNGÖR - 11 ay Önce

MHP' ye yakışmayan, vefa Ülkücü hukuku bilmeyen menfaatçi dangalak.!!! Gidenler gitti de sana kadar düştü O kutsal mekanlar!

SAMIL KAFKAs
SAMIL KAFKAs - 11 ay Önce

hani sen ici bos konusmalarini yaparken bir el hareketin varya.. söyle havaya dogru kaldiriyorsun..

AYNISI SANA IADE ::: H A D I O R D A N SENI GANIBOZUK DÖNEK....

Ali Sürer
Ali Sürer - 11 ay Önce

Yahu ne kadar ağzı bozuk bir “ adam “ sın sen.MHP tarihinde senin gibisi görülmedi.Sadece ağzınla kalsan iyi,ahlakında bozuk senin.Hem de tam anlamıyla tefessüh etmiş bir ahlak.İçmeden konuşamıyor musun sen !...Senin tipinde bozuk zaten.Yusyuvarlak kütük gibisin.Zarafet,letafet,necabet fukarası adam !...Muhterem gn.başkanından incelik dersi al biraz.Yazık,çok yazık,yakışmıyorsun o zarafet abidesi zatın yanına!...

Sonsuza Kadar Adalet
Sonsuza Kadar Adalet - 11 ay Önce

İçimiz temizlendi diyordunuz daha dün.İyi Partideki insanları bölücülerle saf tutmakla, fetönün yanında olmakla suçluyordunuz.Şimdi bu ithamlara maruz kalan insanlara "ülküdaşım, kardeşim" diyerek çağrı yapmak ne kadar ciddiye alınabilir?

Halil GÜNGÖR
Halil GÜNGÖR - 11 ay Önce

Ya hu... bu adam düşğünmez mi! gidenler neden gitti. ne değişti de gelecekler. Gelecekte İYİ Parti ve MHP, MHP ÇATISI alltında birleşecektir. Bu adam (s.Y) ve diğeri hemen gitmelidir.

Hayati Tekin
Hayati Tekin - 11 ay Önce

Aynen katiliyorum Semih abi. Cok güzel bir yazi.