Bugün günlerden Çakıroğlu! Tunç Soyer Çakıroğlu’nu anacak mı?

Ege Üniversitesi (EÜ) Kampüsü'nde, 4 yıl önce PKK'lı soysuzlar tarafından bıçaklanması sonucu yaşamını yitiren Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları Üniversite Sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Bugün günlerden Çakıroğlu!  Tunç Soyer Çakıroğlu’nu anacak mı?

Anmaya AK Parti'nin İzmirBüyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci de katıldı.

Ege Üniversitesi'nde, 2015 yılının Şubat ayında ülkücü öğrenciler ile savcılık iddianamesinde 'PKK/KCK gençlik örgütlenmesi YDG-H (Yurtsever Devrimci Gençlik-Hareketi) üyeleri' denilen diğer öğrenci grubu arasında kavga çıktı. Kavgada bıçaklanan Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu, hastanede şehit oldu.

Çakıroğlu, şehit oluşunun 4'üncü yıl dönümünde Bornova'da bulunan Pınarbaşı Mezarlığı'ndaki mezarı başında anıldı.

 Anmaya Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu, AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, MHP İzmir milletvekilleri Hasan Kalyoncu, Tamer Osmanağaoğlu, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, AK Parti İzmir milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya, Alpay Özalan, MHP İzmir eski İl Başkanı Necat Karataş, MHP'li ilçe başkanları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Nihat Zeybekci, mezar başında dua ederken, baba Fuat Mahir Çakıroğlu'na baş sağlığı dileğinde bulundu. 

Baba Çakıroğlu da Zeybekci'ye yerel seçimlerde başarılar diledi. Fırat Yılmaz Çakıroğlu için dua okunmasının ardından anma sona erdi.

Olaydan sonra tutuklanan Sosyoloji Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Nurullah Semo, 18 Temmuz 2017 tarihindeki davanın duruşmasında 'kasten adam öldürmek, örgüt adına suç işlemek, örgüt üyeliği ve yaralama' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 15 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

İYİ PARTİ’NİN HDP SEVİCİ İZMİR ADAY CHP'Lİ TUNÇ SOYER ÇAKIROĞLU’NU ANACAK MI?

Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu, kendisinin CHP'li olduğunu belirterek, “Ben CHP'liyim, yönetici değilim. Gider oyumu kullanırım. Ama oğlum MHP'li oldu. Suç mu öyle olması? Oğlum Türk olduğu için saldırıya uğradı. Oğlumun üç ayı vardı mezun olmasına. Ona izin vermediler. Hep başarılı öğrencileri seçiyorlar. Bu organize bir hareket. Bu olaylar bitecek mi? Bitmeyecek, yine devam edecek. Önlem alınsın. Benim başıma geldi. Ben acıyı yaşadım başkaları yaşamasın"  demişti.

Her fırsatta Ülkücü, milliyetçi olduğunu vurgulayan İYİ Parti yöneticilerini ve CHP ile yapılan ittifakı da göz önüne alırsak, İYİ Parti’nin HDP sevici İzmir adayı Tunç Soyer Çakıroğlu’nu anacak mı? sorusu gündeme geliyor.

Cevabı şimdilik bilinmiyor....

ÜLKÜ OCAKLARI
Ülkü Ocakları Genel Merkezi, Ozan Arif’in cenazesine katılmama emri verdiği için Ülkü Ocakları Başkanı istifa etmişti.

Ozanına sahip çıkmayan Ülkü Ocakları Çakıroğlu’na ansa ne olur,  anmasa ne olur?

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
timuçinkurdoğlu
timuçinkurdoğlu - 3 yıl Önce

iyi partililer için hdp sevici lafınızı kınıyorum dün sizde pekkimseyi ozanın cenazesinde göremedik şiirleri sizleredemi dokundu yoksa

fatih23
fatih23 - 3 yıl Önce

başbuğ türkeş dünyasını değiştiği zaman 3 milyon gönüldaşı katıldı.acaba bay bahçeli dünyasını değişşse kaç kişi katılacak,ve hakkını helal edecekler mi?

fatih23
fatih23 - 3 yıl Önce

başta fırat gardaşım ve arif abim olması ile birlikte tüm ükücü şehitlere Allahtan rahmet diliyorum..

Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk - 3 yıl Önce

Ahmet Türkü cezaevinden AKŞENER mi cikardi megri diyerek TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan AKŞENER mi Ülkücülere ölü sevici fatiha bilmez diyen BOZKURTLARA hayvan diyen soysuzlari biz biliyoruz çakıroğlu nun babasi ve annesi CHP li benimde dedem CHP liydi ben Ülkücüyüm o yüzden kinle karalayin!!!

Ülkücü
Ülkücü - 3 yıl Önce

IYI partiye hdp sevici diyenlere bakıyoruz geçmişi kirli megri megri habur oslo imrali muzakereleri unutursam kanim kurusun... andımızı okutmassam şerefsizim hesap sormazsam namerdim T.C tabelarini geri getirmezsem soysuzum deyip HDP ile ayni oyu vererek RED eden soysuzlardır...

nk
nk - 3 yıl Önce

Burdan ekmek çıkmaz.

noname
noname - 3 yıl Önce

tunç soyer chp li anmaması normal karşlanır anması gereken iyi partidir ve anacaktır.

Gökbörü
Gökbörü - 3 yıl Önce

Şimdiye kadar Soyer'in söylediklerine bakın!

Pkk'ya tek kelime etmiş mi ki?

Ülkücülere işkence yaptırıp idam sehpalarına yollayan babasından "şerefli bir subaydı" diye bahsetmesi rahmetli Fuat Çakıroğlu'nu hayırla ansın?
Katranı ezsen olur mu şeker?