Bugün Kahraman polis Fethi Sekin’in doğum günü

2017 yılında İzmir adliyesi önünde gerçekleşen hain terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden kahraman polis Fethi Sekin’in bugün doğum günü.

banner311

NE OLMUŞTU?

Takvimler 5 Ocak 2017’yi gösterirken, PKK’lı teröristler, İzmir Adliyesinin C kapısına yöneldi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’nde motosikletli Şahinler Timi’nde görev yapan Fethi Sekin ise, adliyeye ve emniyet müdürlüğüne ait araçların hepsini tanıyordu. Tecrübesi ve dikkati sayesinde yaklaşan yabancı araç dikkatini çekti.

Şüphelendiği aracı durdurdu, içindeki silahlı kişileri fark etti. Bir an bile düşünmeden silahını çekti kahraman polis. Araçtan inen teröristleri bir süre kovaladı. Kaçan teröristler o sırada yanlarında getirdiği bombayı patlattı. Sekin, peşine düştüğü teröristlerden birini etkisiz hale getirdi.

Diğerinin peşine düştü, mermisi bitene kadar çatıştı. Aracın arkasına gizlenen teröristin açtığı ateş sonucu şehit oldu.

ONLARCA HAYATI KURTARDI

Teröristlerin C kapısına yaklaşarak saldırıyı planladıkları gibi yapmalarını engelleyen Sekin, yanlarında 2 kalaşnikof, RPG-7 roketatar ve 8 mühimmatı, el bombaları bulunan teröristleri püskürttü.

Canı pahasına çok sayıda insanın yaşamını kurtardı 3 çocuk babası Fethi Sekin. Memleketi Elazığ’da son yolculuğuna uğurlandı.

Hain saldırıda Sekin ile adliye personeli Musa Can da hayatını kaybetti, 3 avukat, 2 polis memuru, 2 adliye memuru ve 2 sivil olmak üzere 9 kişi yaralandı.

Saldırıyı gerçekleştiren 2 terörist ise olay yerinde öldürüldü.

FETHİ SEKİN KİMDİR?

Bütün Türkiye’nin kalbinde yaşayan Fethi Sekin, Elazığ’ın Baskil ilçesinin Doğancık köyünde 1 Kasım 1973 yılında dünyaya geldi. Eğitimini memleketinde tamamladıktan sonra, Polis Meslek Yüksek Okulunu kazandı, 1995 yılında mezun oldu. Kahraman polisin ilk görev yeri Kilis’ti.

1999-2002 yılları arasında Bingöl’de görev yapan Fethi Sekin, tayin olduğu İzmir’de görevine devam etti. Görevinin yaklaşık 9 yılı adliye önünde geçti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.