Burhan Kuzu: 'Yurtta sulh cihanda sulh'un anlamı yok

AKP MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Atatürk’ün “Yurtta sulh cihanda sulh” sözünün güzel olduğunu ama anlamı olmadığını söyledi. “Çok güzel söz, al duvara as dua et ama bir anlamı yok” diyen Kuzu, “Komşunda yangın var, PKK üstüne geliyor bu sözün ne anlamı var” şeklinde konuştu.

Burhan Kuzu: 'Yurtta sulh cihanda sulh'un anlamı yok
banner170

Kuzu şunları söyledi: 

"Türkiye dış politikada artık Atatürk'ün 'Yurtt sulh cihanda suh' sözünü bir şiar olarak kabul eder, doğru bulur. Ama bunu sadece bir söz olarak asarsın seyredersin, 'güzel söz' dersin, dua niyetine 'amin' dersin ama 'yurtt sulh olsun cihanda sulh olsun' da dersin. Ama bir anlamı yok. 'Dünya sulh' diyorsun... Nasıl olacak dünyada sulh. Komşunda yangın çıkmış biraz sonra seni saracak. Bu bir sözdür, temennidir, güzel bir şeydir ama hadi buyur gel sulh sağla. PKK, PYD, DEAŞ, ABD saldırıyor. Ben ne diyeceğim, 'Yurtta sulh... ' Adam geliyor senin üzerine ne yapacaksın. Bu sözün bir anlamı yok. Söz çok doğru ama pratikte bir anlamı yok"

Burhan Kuzu: Gezi olaylarını üçüncü havalimanını kıskanan Almanlar yaptı

Kuzu, ABD’de devam eden Hakan Atilla davasıyla ilgili soruya verdiği yanıtta Türkiye’ye yönelik dış güçlerin ajanlarının faaliyetleri olduğunu belirterek, “Gezi sonuç alamadı, 17-25 sonuç alamadı, 15 Temmuz sonuç alamadı şimdi bu dava var. TIR davasında ne yaptılar? Türkiye’yi uluslararası ceza mahkemesine götürmeye çalışıyorlar” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayda
Hayda - 1 yıl Önce

Meclis başkanı adayı olamayınca mı anlayamadı acaba anayasa profesörü anlamıyorsa biz cahil olarak ne anlayacağız acaba

musa
musa - 1 yıl Önce

Onu anlayabilecek potansiyel sizde yok zaten,

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151