Bütün siyasilerin saldırıyı kınamak için yarıştığı Deniz'in ailesinden açıklama

Kızlarının Kürdistan için şehit olduğunu söyledi.

Bütün siyasilerin saldırıyı kınamak için yarıştığı Deniz'in ailesinden açıklama

İzmir HDP il binasına saldırı sonrasında ölen Deniz Poyraz’ın babası ve annesi, 'kızımızla gurur duyuyoruz. O kürdistan halkı için kendini feda etti' dedi. Saldırı sonrası bütün siyasilerin barış ve kardeşlik adına yaptığı bütün güzellemelerden sonra gelen bu açıklamadan sonra "siyasilerin tavırları ne olacak?" sorusu akla geliyor.

HDP İzmir İl Örgütü’ne yönelik saldırıda öldürülen Deniz Poyraz’ın annesi Fehime Poyraz, “3 çocuğumu cezaevine koydular, Deniz’imi de elimden aldılar” dedi. Baba Abdülilah Poyraz ise, “Zulme karşı binlerce Deniz var” diye konuştu. 

Suriye’de eğitilen Onur Gencer’in HDP İzmir İl Örgütü'nü silahla basarak katlettiği Deniz Poyraz’ın annesi Fehime ve babası Abdülilah Poyraz, Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuştu. 

İşte Deniz Poyraz'ın ailesinin yaptığı o açıklama :

Bu kadar çocuğu neden doğurdun?

9 çocuğu olan Anne Poyraz, yıllar önce polisler tarafından gözaltına alındığı sırada kendisine, “O kadar çocuğu ne için doğurdun?” diye sorulduğunu belirterek, “Devlet 25 sene yıl önce bana bunu soruyordu. Ondan sonra 3 çocuğumu cezaevine koydular. Deniz’imi de elimden aldılar” ifadelerini kullandı. 

Kürt halkının evladı

Anne Poyraz, Deniz’in Kürt halkının evladı olduğunu ifade ederek, “Başımız dik” dedi. Polisin engellemelerine rağmen kızının cenazesini gören Poyraz, “Gidip, kara gözlümü gördüm. Başından, göğsünden vurmuşlar. Kanlar içindeki kızımın alnından öptüm” diye konuştu.

Şehitler kervanına katıldı

Deniz’in halk tarafından sahiplenildiğini söyleyen anne Poyraz, “Adli Tıp Kurumu’nda binlerce polis bekletiyorlar. Halk sahip çıkınca bir şey yapamadılar. Halkımız halen orada bekliyor. Orada da haykırdım: Cezaevindekilerin annesiyim, şehitlerin annesiyim. Deniz yalnızca benim kızım değildi. Partisinin çalışanıydı. Kızım şehitler kervanına katıldı. Çok şükür alnım açıktır.”

Halka borçluyuz

Zulme karşı binlerce Deniz var” diyen baba Abdülilah Poyraz da, “Kızım kimyasalla öldürülenlerden farklı değil. Kızım Sêvêlerden, Pakizelerden farklı değil. Lokman Birlik panzer arkasında sürüklendi. Kızım onlardan farklı değil. Mehmet Tunç şehit oldu. Deniz ondan farklı değil. Biz ne kadar yapsak da azdır. Biz bu halka hala borçluyuz. Ne kadar bedel ödesek de halka borcumuz bitmez” diye konuştu.

Baba Poyraz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şehit hepimizin şehididir. Herkesten tek istediğim; birlik olalım. Kürt halkının, HDP’nin başı sağ olsun. Tayyip ve ekibi elinden gelse tüm Kürdistan’a, Suriye’den Irak’a saldıracak. Kürt halkının mücadelesiyle bunu başaramayacaklar.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
neyin kafasındasınız
neyin kafasındasınız - 2 ay Önce

ya editör bu kızı dağ başında vursalar kimse ses etmezdi bu kızı silahsız bir şekilde kamuoyunu tahrik edecek şekilde izmir gibi bir yerde canice öldüyor.yani bu katil yaptığı ile hdp lileri haklı çıkarıyor önceki ülkücü milliyetçi paylaşımları ile milliyetçi cenahı suçlu duruma düşürüyor daha neyini savunuyorsunuz.bu katili haklı görmeyin bu katil en çok ülkücü tarafı kötü gösteriyor bana birazda onlardan taraf gibi geldi çünkü o saatte kimsenin olmaması sadece basit fakir harcanabilecek o kızın orada olmasıda tesadüf mü acaba.

vatandaş
vatandaş - 2 ay Önce

Öncelikle Yüce mevlam amelince rahmet eylsin....ASLA masum bir kişisinin Dünyanın neresınde olursa olsun Öldürülmesini KINIYORUM LANETLİYORUM...... neden İzmin Neden bu hanımefendi....işin aslı nedir....bekleyelım..kimse galyana gelmesin....mesele kürt Türk meselesi değil.......zaten Kardeşler arasında KÜRT-TÜRK ayrışma zaten olamaz etle kemik ayrılırmı asla .....Kültür...Örf anene ....din VS.....Kürt Türk kardeştir. aksini düşünen kalleşdir. ...lşerefsizdir alçak dır namussuz dur......zamanlamaya dikkat etmek lazım ....amac provakaston dur....Masum canlarıa kıymayı ALLAH cc hz loanetlemişdir.....kolay değil annen baba yuregı yanıyor....kızgın iken kışıler nbazen agızlarından ısdmeeden olumsuz şeyler çıkar...ama bekleyelım...bakalım bu canılık arkasında ne çıkacak...Bır Aşk öyküsümü başka bır meselemi belli olacvak......onca aile içi ş,ddet boşanma vs kadın erkekler ölüyor yada öoldürüuluyor.....Şimdi birileri çıkıpda....Türkleri hedef gösdererek iç savaş cağırtkanlığı yapmasın.....herkes sag duyu ile davranacak......hainler zarten bunuistiyor...aman dikkat

Kerim Şahin
Kerim Şahin - 2 ay Önce

Bu haber başlığı ile ne anlatmak istiyorsunuz?Katil haklı mı diyorsunuz?