Çakıcı hastaneye kaldırıldı 'gergin anlar'

Bolu F Tipi Cezaevinde yatmakta olan ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı, dün akşam 21.30’da bulunduğu koğuşta solunum yetmezliğinden rahatsızlandı.

Çakıcı hastaneye kaldırıldı 'gergin anlar'

Çakıcı, cezaevi aracıyla Bolu İzzet Baysal Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Çakıcı’nın hastaneye getirilmesi sırasında hastane yolunda ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. Çakıcı’nın yapılan muayenesinde halk dilinde kronik bronşit olarak da bilinen Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) ile ilgili gerekli tedavi uygulandı. Yaklaşık 3 saat tedavi altında tutulan Çakıcı, taburcu edilip tekrar cezaevine gönderildi. 

Yazılı bir açıklama yapan Alaattin Çakıcı'nın avukatı Can Sevinç: Bolu'nun nemli havasının müvekkilinin hastalıklarını tetiklediğini ve ilerlettiğini, ayrıca Bolu F tipi cezaevi'nin yanında bulunun çimento fabrikasının yarattığı hava kirliliğinin hem Alaattin Çakıcı'nın sağlığını hem de oradaki binlerce asker polis sivil halk ve çocukların sağlığını kötü etkilediğini dile getirdi.

Devletin hastanelerinin vermiş olduğu kirli havada ve % 45 nem oranının üstünde yatamaz yazılı kurul raporlarına ve Bolu'da her hastaneye çıkışta doktorların nemli ve kirli havada tedavisinin mümkün olmadığını belirtmelerine rağmen Adalet Bakanlı'ğının bu konuda hiçbir şey yapmadığını belirtti. Son olarak sözlerine müvekkili Alaattin Çakıcı'nın herhangi birinden veya kurumdan hiçbir talebinin beklentisi olmadığını, sadece Allah'a biat ettiğini sözlerine ekledi.

Çakıcı'nın sağlık durumunun şu an iyi olduğunu fakat Bolu'nun nemli ve kirli havasında kalmaya devam ederlerse daha büyük sorunlarla karşılaşabileceklerini söyleyerek sözlerini bitirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hızır yazıcı
Hızır yazıcı - 4 yıl Önce

Allahın Aslanı her yerde her zaman dik ve zulme kafa tutuyor . Allah kurtarsin ALAATTIN ÇAKICI Seni seviyoruz.

Mustafa
Mustafa - 4 yıl Önce

Allah şifa versin

Ali kayış
Ali kayış - 4 yıl Önce

Teroristlerin dişi ağırsa tahliye ediliyor ama söz konusu bir vatan sever ise cezaevinden hastaneye götürülmez

FATİH GAZİOĞLU
FATİH GAZİOĞLU - 4 yıl Önce

ALLAHÜ TEÂLÂ ACİL ŞİFALAR VERSİN ELLERİN ÖPERİM DAYI . APO İTİNE LAYIK EDİCİ SÖZ HAK ETMİŞTİR .

Cakıcı aşığı
Cakıcı aşığı - 4 yıl Önce

Allah yar ve yardımcın olsun büyük Adam

Raşit
Raşit - 4 yıl Önce

Büyük adamsın bu devletin başındakiler yanından geçemez

Serkan şengöz
Serkan şengöz - 4 yıl Önce

Allah acil şifalar versin abi

Şenol
Şenol - 4 yıl Önce

Allah şifalar versin reisim