Çakıcı rahatsızlandı, 112 geldi, "ölümcül hasta" dendi Müdür ortada yok!

Bolu F Tipi Cezaevinde kalmakta olan ünlü kabadayı Alattin Çakıcı, rahatsızlığına duyarsız kalmakta ısrar edenlere yönelik açıklamada bulundu ve cezaevlerinde kalanların en temel haklarından birinin hukuki olarak sağlıktan yararlanmak olduğuna dikkat çekti.

Çakıcı rahatsızlandı, 112 geldi, "ölümcül hasta" dendi Müdür ortada yok!

Alattin Çakıcı, “Sayın kamuoyuna saygılarımla” diye başlayan mektubunda şunları söyledi: “Yatmış olduğum cezaevindeki hastalıklarıma duyarsız olan 2. müdüre nöbetçi olmasına rağmen, bu devleti yönetenlerin Allah kalplerini mühürlemiş mi?

Kulakları duymuyor mu?

Dileri bağlanmış mı?

Medyada, toplantılarda kalpleri hariç, dilleri çözülüyor. Bir de eşitlik, sağlık sorunu devlet tarafından güvence altına alınmış diye konuşuyorlar.

Temel hak (beslenme, sağlık-koruma, geniş kavramlı-yaşam hakkı) bu üç kavramın odak noktası sağlıktır.

Meydanlarda konuşan, TV’lerde 80 milyona hitap edenler, bu üç temel hakka özen göstermeyenler ülkeye nasıl bir gerçek demokratik sistem getirecekler. Kamuoyuna saygıyla arz ederim.”

Çakıcı, mektubunun sonuna bir de ilave yaparak şunları söyledi: “Hastalıklarıma tutarsız kalan yetkilileri oto kontrolle kontrol edemeyenler hangi yüz ve vicdanla Allah kelamını ağzına alırlar ve devleti hangi demokratik sistemle yönetecekler? Söze gelince yumuşak başlıyız ama uysal koyun değiliz diyorlar… Saygılarımla” Çakıcı bu açıklamaları yaparken Avukatı Can Sevinç’de hastalandığı zamanlarda tutulan tutanakları kamuoyu ile paylaştı. Tutanaklarda Çakıcı’nın rahatsızlandığı saatlerde neler yaşandığı tek tek kayıt altına alındı. Tutanaklara bakıldığında Çakıcı’nın rahatsızlandığı dönemlerde büyük sıkıntılar yaşadığı ve kendisine tedavisi konusunda güçlük çıkarıldığı gözleniyor.

Tutanağa aynen şunlar yazıldı;

01/03/2017 Çarşamba günü Bolu F tipi ceza İnfaz kurumunda kalmakta hükümlü Alaattin Çakıcı için 112 acil yardım ekibi çağrılmış olup, rahatsızlığı nedeniyle merdiven inip çıkamayacağını belirten hükümlü avukat görüş mahalline alınmıştır.

Gelen 112 acil yardım ekibinin yaptığı kontroller SONUCU adı geçen hükümlünün hayati risk taşıdığı için hastaneye götürülmesi beyan edildiği halde hükümlü hastaneye kurum nöbetçi müdürü yanında olmadan gitmeyeceğini söyleyerek bu teklifi reddetmiştir.

Daha önce UYAP kanalıyla hükümlünün rahatsızlığının ciddi olduğu ve durum hakkında ailesi ya da avukatına bilgi verilmesi hususu bakanlığı bildirildiğinden, gelen 112 ekibi o esnada başka bir kabinde tutuklu Kemal tekel ile görüşen hükümlünün avukatı Can Sevinç'e hükümlünün sağlık durumunun önemi hakkında bilgi verilmiştir....

YORUM EKLE