Çanakkale Köprüsü kazığı! Ödenecek paraya üç köprü yapılır!

Ödenecek paraya üç köprü yapılacağı vurgulanan Çanakkale Köprüsü kazığı tepki çekti.

Çanakkale Köprüsü kazığı! Ödenecek paraya üç köprü yapılır!

Sözcü’nün haberine göre; CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, 18 Mart 2022 tarihinde açılması planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü'nün maliyetini ve günlük araç geçiş garantisini Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na sordu.

Bakanlıktan gelen yanıtta, “Köprü ve Otoyolun işletmeye açıldığı tarihten başlayarak işin bitim süresine kadar 45 bin otomobil eşdeğer/gün uygulanacaktır. Sözleşme gereğince otomobil için başlangıç geçiş ücreti, Çanakkale Köprüsü’nde 15 Euro+KDV, otoyolda ise km başına 0.05 Euro+KDV olarak belirlenmiştir” denildi. 1915 Çanakkale Köprüsü'nün toplam maliyeti ise 7 milyar 145 milyon TL olarak açıklandı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, 18 Mart 2022 tarihinde açılması planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü için Hazine'nin günlük 45 bin araç geçişi garanti ettiğini, geçiş ücretinin ise KDV hariç 15 Euro (134 TL) olarak belirlendiğini açıkladı. Yavuzyılmaz, "Köprü, Karayolları'na devredilene kadar geçecek olan sürede şirketin kasasına girecek olan parayla en az üç tane 1915 Çanakkale Köprüsü yapmak mümkün" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2022, 13:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
doğru yaklaşım
doğru yaklaşım - 2 ay Önce

kuru bir milliyetçi kafada olmayan biri olarak yine de bu zafer partisinin çanakkale reklamı on numara olmuş kanla kazandığını edebiyatını yapan birileri aynı toprakları yabancılara satıyor harbiden.