Çaykur çekiminde büyük skandal!..

CHP'li Ali Mahir Başarır'dan çok konuşulacak ÇAYKUR iddiası geldi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, ÇAYKUR'un işe alım için gerçekleştirilen kurayı paylaştı. Başarır, "AKP listesinde ismi olanlar kabul, yoksa olmadı bir daha! Rezillik!" diyerek eleştirdi.

ÇAYKUR bünyesindeki fabrikalarda mevsimlik olarak çalışacak 300 işçi arasında girmek için 35 bin 412 başvuru yapmıştı. İŞKUR üzerinden yapılan başvurular neticesinde noter kurası ile canlı yayında belirlendiği bildirilmişti.

Ali Mahir Başarır, "Bu görüntüler, Varlık Fonu’na aktarıldığı günden beri zarar eden ÇAYKUR’un işe alım kura çekiminden" diyerek kura çekimine dair olduğu görüntüleri paylaştı.

Başarır paylaşımına "Sadakatin, liyakata nasıl tercih edildiğinin 'noter huzurundaki' en net görüntüsü! Rezillik!" notunu düştü.

Başarır'ın paylaşımı şöyle:

"Bu görüntüler, Varlık Fonu’na aktarıldığı günden beri zarar eden Çaykur’un işe alım kura çekiminden. Sadakatin, liyakata nasıl tercih edildiğinin “noter huzurundaki” en net görüntüsü! AKP listesinde ismi olanlar kabul, yoksa olmadı bir daha! Rezillik!"

ÇAYKUR bünyesindeki fabrikalarda mevsimlik olarak çalışacak 300 işçi arasında girmek için 35 bin 412 başvuru yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 21:38
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344