Cemal Enginyurt’tan efsane ekonomi çıkışı: “Havaya bir lira attım, bu kez yere pul düştü”

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan efsane ekonomi çıkışı geldi.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Sözcü TV’ye konuştu.

Enginyurt, “Geçen gün havaya 1 lira attım, yere 90 kuruş olarak düştü. Şimdi yine bir lira attım, geriye bir şey düşmedi, çünkü para pul oldu” dedi.

Cemal Enginyurt, “Bu millet ilk seçimlerde sandıkta yumruğu sıkacak, sizi gönderecek. Yönetemiyorsunuz ülkeyi batırdınız dış güç diyorsunuz. Dış güçler kadar bu gidişle başınıza taş düşecek ama siz de yok olup gideceksiniz, olan millete olacak. Yazık ettiniz ülkeye” açıklaması yaptı.

Enginyurt şunları söyledi:

BÜYÜK EKONOMİST ÜLKEYİ BATIRMAYA KARARLI

Büyük ekonomist Recep Tayyip Erdoğan sayesinde artık uçuyoruz. Hem de öyle böyle değil. En son 1 lirayı havaya attım, yere düştüğünde 90 kuruş olmuştu, şimdi 1 Lirayı havaya attım, geriye bir şey düşmedi. Çünkü pul olmuştu. Büyük ekonomist ülkeyi batırmaya azmetmiş, kararlı görünüyor.

YAZIK ETTİNİZ BU ÜLKEYE

Yanındaki de ‘Sabredin, dişinizi sıkın' diyor. Diş mi kaldı sıkacak. Tek şey kaldı sıkacak. Bu millet ilk seçimlerde sandıkta yumruğu sıkacak, sizi gönderecek. Yönetemiyorsunuz ülkeyi batırdınız, dış güç diyorsunuz. Dış güçler kadar bu gidişle başınıza taş düşecek ama siz yok olup gideceksiniz, olan millete olacak. Yazık ettiniz ülkeye.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 13:30
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344