CHP'den Kılıçdaroğlu'na saldırıyla ilgili açıklama

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da şehit cenazesinde uğradığı saldırıyla ilgili konuşarak " Kılıçdaroğlu'nun cenazeye katılımı öncesinde güvenlik kuvvetlerine bilgi verildi" dedi.

CHP'li Özkoç'un açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Kılıçdaroğlu'nun cenazeye katılımı öncesinde güvenlik kuvvetlerine bilgi verildi.

Saldırı esnasında Genel Başkanın korumalarının dışında kimse korumadı.

'GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZIN KABURGALARI KIRILDI'

Genel Başkan yardımcımızı kaburgaları kırıldı, çok sayıda yumruk ve tekme attılar. Evini açan ve genel başkanımızı linç girişiminden kurtaran hane halkını selamlıyoruz. Devletin yapamadığı korumayı yapan milletimiz gerçekleştirmiştir.

Kılıçdaroğlu için "Bizim buradan ölümüz çıkmadan alamazsınız" diyen üst düzey komutanlara da teşekkür ediyoruz.

Sığındığı evden çıkmadan önce Kılıçdaroğlu'na şapka ve parka giydirmeyi teklif ettiler. Kılıçdaroğlu ise "Ben bu şekilde çıkacağım" cevabını vererek teklifi reddetti.

'İÇİŞLERİ BAKANI VE VALİ İSTİFA ETMELİDİR'

İçişleri Bakanı istifa etmelidir. Az önceki basın toplantısında yine CHP'ye terör imalarında bulundu. CHP içerisinde bir tane terörist bulamazsınız. Vali de istifa etmelidir.

Bu süreç içerisinde Genel Başkanımızın önderliğinde MYK acilen toplandı ve bu olayın açığa çıkarılmasıyla ilgili arkadaşlarımız görevlendirildi.

Bu konuyu ciddiyetle araştırıyoruz, bütün video kayıtlarını izliyoruz, bize gelen bilgileri güvenlik güçleriyle paylaşıyoruz. Hukukçularımız, jandarma komutanlığında sabaha kadar olayı incelediler."

YORUM EKLE
YORUMLAR
neval kavcar
neval kavcar - 1 ay Önce

Cenazeye katılacağını bildirmemiş. Ek koruma talep etmemiş. Cenazeye gideceğini de sadece koruma biliyor. Kim nerden provokasyon yapacak?
Şu politbüro pozundan da vazgeçsinler artık.

SIRADAKİ HABER