CHP'li başkan işaret etti AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı belediyedeki işinden istifa etti!

Yerel seçimlerde Bolu Belediye Başkanı olarak seçilen Tanju Özcan'ın 'ne iş yaptığını bilmiyoruz' dediği AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Güler istifa etti.

CHP'li başkan işaret etti AK Parti  İl Kadın Kolları Başkanı belediyedeki işinden istifa etti!

Bolu Belediyesi'nin CHP'li başkanı Tanju Özcan'ın "Ne iş yaptığını bilmiyoruz" dediği AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Güler, istifa etti.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, 31 Mart yerel seçiminde Bolu Belediye Başkanlığı'nı kazanan CHP’li Tanju Özcan, “AKP Kadın Kolları Başkanı Belediye’den maaş alıyor ama ne iş yaptığını bilmiyoruz, kendileri de bilmiyor. Suç duyurusunda bulanacak, takipçisi olacağız, ne kadar para zimmetine geçtiyse faizi ile geri alınacak” açıklamasını yaptı.

Özcan’ın açıklamasından sonra AK Parti’de gözler Arzu Güler’e çevrildi.

Belediyeye bağlı Boses Şirketi'nde geçici işçi kadrosunda olduğu öğrenilen AKP'li Güler, dün şirketten istifa etti.

"İŞLERİNİ AKSATTI, HER PARTİDE OLUYOR"

AK Parti'li Güler'in yakın çevresi Bolu Bakış Gazetesi'ne şu bilgiyi verdi:

“Arzu başkan seçimlerden 6 ay önce kadın kolları başkanı oldu ve Bolu Belediyesi'ne hizmet veren bir şirkete bağlı olarak kadrosuz işçi olarak çalışıyordu. Her partide olduğu gibi Arzu Güler de seçimlerin son 1 ayında görevinden dolayı işlerini aksatmıştı.”

“2 Mayıs 2018 tarihinde başladığım görevimi 15 Nisan 2019 tarihine kadar sürdürdüm. Dün itibarıyla da istifa dilekçemi verdim. Belediyede çalıştığım için 12 ay süreyle maaş aldım. Normalde ben partide durup sadece maaşımı almadım. Belediyede çalıştığım için işçi statüsünde olduğum için partide çalışmama yasal bir engel yok. Memur olsaydım, kadrolu olsaydım bu yanlıştı ama ben işçi statüsündeyim. 2 bin TL maaş alıyordum.” .

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ah Vatan
Ah Vatan - 2 ay Önce

Utanmaz dayısını torpilini bulmuş yıllarca beleş maaş almış. Birde dış görünüşüne bakan müslüman sanacak. Meğer haramkörün tekiymiş

Ah Vatan
Ah Vatan - 2 ay Önce

Ripine bakarsanız Hak hukuk yemez müslüman yaptıklarına bakarsanız yahudi bile yapmaz. Bu yapılan ancak hırsızlıktır

SIRADAKİ HABER