CHP'li vekil 900'lü fantezi hatlarını aradı mı?

Bütçesi TBMM tarafından karşılanan ve iletişim gideri 181 bin lira olan CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, 900’lü fantezi hatlarını aradı mı?

CHP'li vekil 900'lü fantezi hatlarını aradı mı?

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, 181 bin liralık haberleşme harcamasıyla eleştirilerin hedefinde.

Suçlamalara "Tamam, fazla olabilir, biz de kendimize çekidüzen veririz" diyen vekil, “900’lü fantezi hatlarını aradı” iddialarının hedefi olunca cep telefonu faturasını Twitter’dan paylaştı.
Purçu, Hürriyet’e, “Sanki cep telefonu faturam 181 bin liraymış gibi yayınlar yapılınca, ‘900’lü fantezi hatlarını arıyor’ diye troll’lerin hedefi oluyorum. Bu doğru değil, 12 aylık cep telefonu faturam 2 bin 418 lira 3 kuruş, telefonu bir ay açık bıraksan yine o fatura gelmez kardeşim” dedi.

"TAMAM FAZLA OLABİLİR"
Meclis Başkanlık Divanı üyeleri arasında kendisini 3. sıraya taşıyan 181 bin liralık haberleşme harcamasına ilişkin olarak ise Purçu şunları söyledi: “Bu 15 aylık bir fatura. Tamam, fazla olabilir, biz de kendimize çekidüzen veririz ama bu konuda kimse bizi uyarmadı ki. Meclis Genel Sekreterliği bize ‘Mektubun, faksın ücreti şudur’ demedi bugüne kadar. Bunların çoğu da valiliklerden, devlet kurumlarından gelen davetler, yazılar, haliyle bunlara dönüş yapmanız lazım. Artık bundan sonra bunlardan gelen hiçbir davete, yazıya da cevap vermeyeceğim.”

YORUM EKLE