CHP'li Özgür Özel ve MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün şehit cenazesinde çok eğlendi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün şehit cenazesi başında gülüşerek sohbet etmeleri tepkilere neden oldu.

banner170

Siyasilerin şehit cenazelerindeki eğlenceli halleri!

4 Mart 2018'de Suriye'nin Afrin bölgesindeki PYD/YPG'ye yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'nda çıkan çatışmalarda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel için cenaze töreni düzenlenmişti.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel'i son yolculuğuna uğurlamak için cenaze törenine katılan isimler arasında AKP Kastamonu Milletvekili Murat Demir ile MHP Kastamonu İl Başkanı İbrahim Maşalacı da yer almıştı.

Demir ile Maşalacı'nın şehit cenazesinde gülüşmesi objektiflere yansımış CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Demir ile Maşalacı'nın gülüştükleri fotoğrafı kişisel Twitter hesabından paylaşarak şu notu düştü:

"Beylerin keyfine diyecek yok... Güya şehid cenazesindeler... Biri AKP Kastamonu Milletvekili Murat Demir, diğeri MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı... "Cumhur İttifakı" dedikleri garabet, şehid cenazesinde işte bu halde..."

12 Mayıs 2018 PKK'ya yönelik operasyonda teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Kozak'ın Manisa'nın Salihli ilçesinde son yolculuğuna uğurlamak için yine siyasiler bir arada.

Bu kez eğlenenler CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş Twitter hesabından bir şey paylaşmadı.

Partidaşı olayın kahramanlarından, belki bu yüzden.

Ama MHP iki olayda da başrolü kimselere bırakmıyor.

Habererk yazarlarından Haşim Karataş bu durumu köşesine taşıyarak sert tepki gösterdi.

Karataş yazısında " Şehitlerimiz büyük bir mücadele veriyor, özelliklede vatanımız, milletimiz, ezanımız için hep verdiler ve veriyorlar.Şehitlerimiz Peygamberimize en yakın makamda muamele görecekler. Düşünmesi gereken sizler ve bizleriz. Onları biz Peygamber efendimizin yanına uğurluyoruz.

Onlar efendimize komşu olacaklar İnşallah.

Siz nasıl olurda efendimize komşu olacak olan şehitlerimize, ailelerine ve bu yüce Türk Milletine saygısızlık yaparsınız. Sormak istiyorum size siz kimsiniz...

Öncelikle üzerine basa basa ifade etmek istiyorum. Geçtiğimiz gün, Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Kozak'ın Manisa'nın Salihli ilçesinde son yolculuğuna uğurlandığı Cenazede yaşanan talihsiz demiyorum yersiz hadise vicdanları derinden yaraladı." 

Haşim Karataş şöyle devam etti "Şimdilerde ise yeni bir hadise ve üzücü hatta vicdanları yaralayan benzer bir olay ile karşı karşı kaldı Türk Milleti...

Bu düşüncesiz şahsiyetlerin diyorum çünkü artık beni kesinlikle temsil etmiyorlar ve bundan böylede edemezler benim gibi düşünen binlerce kişinin olduğundan da eminim.

Vatan uğruna bu Millet uğruna gözünü bile kırpmadan canını feda eden ana kuzularına yapılan bu saygısızlığın asla bir açıklaması olamaz kati bir dille söylüyorum bunun biz izahı da olamaz. Ancak onca çıkan habere karşılık olarak bir özür bile dilemeyen bu kibir abidesi insanların bu yaptıkları vurdum duymazlıklar anaların göz yaşlarını babaların yürek sancılarını bir kat daha arttırmış durumdadır.

Şahsım adına söylüyorum tek kelime ile yazıklar olsun.

Milletin vicdanlarında ki bu kutsal bakış acısını seçilmiş kişilerin yaralaması asla kabul edilemez olduğu gibi temsiliyet kısmında bir sıkıntının olduğu da açıkça herkes tarafından bir kez daha görülmüştür.

Kadere bak; CHP ve MHP bir arada;"

YAZIYI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 23:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kufi Seydali
Kufi Seydali - 11 ay Önce

VAllaha ne diyecegimi bilemiyorum, ama en azindan, terbiyesizlik, saygisizlik ve karaktersizlik derim.
Yaziklar olsun. Sehitlerimizi Peygamber efendimizin yanına uğurluyorlarmis. Bunlar. Millet ile dalga geciyorlar.

İbrahim Birben
İbrahim Birben - 11 ay Önce

Kim için öldü o Anadolu coğrafyasının çocukları...Onların gülüşü acı bir gülüş ! O çocuklar ölürken onların ölümüne neden olan insanlara tepkisiz kalan davarlara gülüyorlar.
Bende gülerdim.Sadece gülmekle kalmaz o sessiz kalan davarların boğazına kadar kana gömülmelerini beklerdim. Bu Anadolu coğrafyasını analara kan yaşları döktüren siyasetci ve onların tasmalı itlerinin kıyametlerini yaşamasını dilerdim

kel kazım
kel kazım - 11 ay Önce

cenaze namzı oturarakmı kılınıyor haberek

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151