Çiçeği burnundaki AKP’li yeni başkan partililerini çok kızdırdı!

AKP'nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe partililerini çok kızdırdı.

Çiçeği burnundaki AKP’li yeni başkan partililerini çok kızdırdı!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, katıldığı bir yayında AKP'nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'yi ziyaret edeceğini söylemişti.

Bunun üzerine Kabaktepe, "Buyursun gelsin, memnun olurum. Konuşmamız İstanbul'a güç katar. Hemşehrimi ağırlamak, güzel bir kahve içmek isterim" diye karşılık vermişti.

Habertürk yazarı Kübra Par, Kabaktepe'nin bu kahve jestinin AKP cephesinde nasıl karşılandığını kaleme aldı.

Par'ın "Kaftancıoğlu’na kahve davetine AK Partililer ne diyor?" başlıklı yazısından ilgili kısım şöyle:

Son günlerde siyasetin en renkli olayı galiba CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile AK Parti’nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe arasındaki kahve ziyareti jesti oldu.

Kaftancıoğlu, katıldığı bir yayında Kabaktepe’yi ziyaret edeceğini söylemişti. Bunun üzerine Kabaktepe de “Buyursun gelsin, memnun olurum. Konuşmamız İstanbul'a güç katar. Hemşehrimi ağırlamak, güzel bir kahve içmek isterim" dedi…

Kaftancıoğlu ise davetten memnun olduğunu ifade ederek “Hemşehrimin kahve davetine icabet edecek ve görevinden ötürü kendisini kutlayacağım” diye yanıt verdi.

Siyasetin kutuplaşma ortamında elbette bu karşılıklı jestler çok güzel fakat Kaftancıoğlu başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere AK Partililerin son dönemde en çok hedef aldığı isimdi.

İşte bu yüzden Kabaktepe’nin jestinin parti içinde nasıl karşılandığını soruşturdum biraz.

Kabaktepe’yi ve partiyi yakından tanıyan bir isim şu yorumu yaptı: “Osman siyasete yeni atıldı. Onun heyecanı içinde davranarak Kaftancıoğlu’nun ziyaret isteğine karşı alicenaplık gösterdi ama partide biraz tepki var. Kaftancıoğlu’nun Cumhurbaşkanı’na karşı çok sert ve kabul edilmez ifadeleri olmuştu. Bu nedenle doğrudan kendisine bir şey demezler ama memnuniyet de yaratmadı.”

Kapaktepe’nin kahve daveti AK Parti’de yüzleri ekşitmiş belli ki…

YORUM EKLE