Çorumlu AKP’liler İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş hakkında suç duyurusunda bulundu!

Ak Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un Çorumlularla ile ilgili Twitter hesabından yaptığı hakaret içerikli olduğunu iddia ettiği paylaşıma tepki gösterdi.

Çorumlu AKP’liler İYİ Parti Konya Milletvekili  Fahrettin Yokuş hakkında suç duyurusunda bulundu!

Çorum Adliyesine giden Karadağ, yaklaşık 100 kişiyle birlikte Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İspir, İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya ve parti yöneticileri yaklaşık 100 kişi ile adliyeye gelen AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş hakkında sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla Çorumlulara hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Yokuş'un, sosyal medya hesabından Çorum'daki yüzde 64,5 oy oranını paylaşarak "Çorumlulara alkış; Nüfusu 528 Bin. İlde 11 İcra dairesi var. Bu dairelerde tam tamına 399 bin icra dosyası bulunuyor. Sizin anlayacağınız ekonomi tıkırında gidiyor.! R.T.Erdoğan'a rekor düzeyde oy çıkıyor tam yüzde 64.5. Deveye diken meselesi yazık bu ülkeye...!" paylaşımına tepki göstererek AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, Konya Milletvekili Yokuş'un henüz milletvekilliği yeminini etmeden vatandaşlara hakaret ettiğini belirterek, "Daha milletvekilli seçilip, yeminini etmeden Türk milletine, Çorumlu hemşerilerimize hakaretle başlayan bu milletvekilini şiddetle kınıyoruz. Esasında milletvekilleri Türk milletine, Türkiye Cumhuriyetine hizmet için milletten oy isterse oy alırlar. Onların yapması gereken TBMM'de bu milleti yönetecek yasaları çıkarmak bu millete olumlu anlamda ne katkı sunabilirizi milletin temsilcisi olarak TBBMM'ye talepleri taşmaktır. Ama yemin dahi etmeden tamamen şova dönük Çorumlu hemşerilerimizi üzen ve onlara hakaretle milletvekilliğine başlayan Yokuş, elbette bir daha ki seçimlerde Konya halkından da gerekli dersleri alacaktır, diye düşünüyoruz" dedi

Alp Kılıç

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
ÇAKABEY TÜMTÜRK
ÇAKABEY TÜMTÜRK - 2 yıl Önce

İLBAŞKANI DENEN ZAVALLI ADAMIN DEDİĞİ YANLIŞMI DOĞRUMU ONA BAK.İNSANLARI İCRAALIK EDEN ZİHNİYET SİZSİNİZ .ZİHNİYETİNİZ BOZUK.SENİN YAPTIĞINI ÇORUMLU YAPMAZ.

Mustafa kara
Mustafa kara - 2 yıl Önce

Bu tip adamlari partiler cok aradimi diye sorasim geliyor...?