Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mansur Yavaş’ın taktiğini kullanmaya başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla TMO'nun çiftçinin elinde kalan 1 milyon 200 bin ton patates, 250 bin ton soğan ve 750 bin ton çeltiği satın alacağı, yurttaşa ücretsiz dağıtılacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mansur Yavaş’ın taktiğini kullanmaya başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla TMO'nun çiftçinin elinde kalan 1 milyon 200 bin ton patates, 250 bin ton soğan ve 750 bin ton çeltiği satın alacağı bildirildi.

TMO’nun çiftçiden satın alacağı ürünlerin yurttaşa ücretsiz dağıtılacağı açıklandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adanalı çiftçilerden aldığı ürünleri yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtmıştı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Bu zor günlerde birbirimizle dayanışma içerisinde iyiliği büyütüyoruz. Adanalı çiftçilerimizden aldığımız ürünleri yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. İyilik zincirindeki her halkaya bizler teşekkür ederiz." demişti.

3 bin 800 ton patates ve soğan

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un, CHP'li belediyelerin bir yılda yurttaşlara 3 bin 800 ton patates ve soğan dağıttığını açıkladı. 

Torun, yazılı açıklamasında, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin "üreticiden kuru soğan ve patates alınarak vatandaşa ulaştırılacağına" yönelik açıklamasını değerlendirdi. Halkın yararına olacak her adımı desteklediklerini belirten Torun, "Ancak iktidarın aklına yeni gelen bu uygulama, zaten bizim belediyelerimiz tarafından uzun süredir hayata geçiriliyor" ifadesini kullandı.

CHP'li belediyelerin sadece son bir yılda, kısıtlı imkanlarını zorlayarak 3 bin 800 ton patates ve kuru soğanı yerli üreticiden temin edip ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttığını açıklayan Torun, "CHP olarak vatandaşlarımızın yararına olacak her adımı, sonuna kadar desteklemekten geri durmayız. Şüphesiz bu adımı da destekliyor ve uygulamanın diğer tarım ürünlerini de kapsayacak şekilde genişletilmesi gerektiğini vurguluyoruz" dedi. 

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344