Cumhurbaşkanı 'Korona virüs ilacını bulduk' dedi ve canlı yayında içti!

Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, koronavirüsün tedavisi için geliştirdiklerini iddia ettiği bitkisel ilacı kameralar önünde içti. Öte yandan ilacın 2 hastayı iyileştirdiği ifade edildi.

banner311

Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Madagaskar Uygulamalı Araştırma Enstitüsü'nün geliştirdiği ve sıtma tedavisinde kullanılmasıyla bilinen artemisia bitkisi ve ülkedeki birçok "şifalı otun" karışımından oluşan "Covid Organics" adını verdikleri ilacın tanıtımını yaptı.

Bitkisel çayın yedi gün içinde sonuç verdiğini belirten Rajolina, "Bugün bu ilacın iyileştirdiğini ve öldürmediğini göstermek için önünüzde deneyeceğim" diyerek ilacı içti.

YOKSULLARA ÜCRETSİZ

Covid Organics'i içtiği fotoğrafı Twitter hesabından da paylaşan Rajoelina, ilacın yoksullara ücretsiz sağlanacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Rajoelina, ilacın çok uygun fiyata satışa sunulacağını ve gelirin ilacın daha da geliştirilmesi için kullanılacağını ifade etti.

Şu ana kadar bu ilacın Covid-19'a karşı spesifik bir etkisinin olduğuna dair herhangi bir bilimsel çalışma yayınlanmadı.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 11:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.