Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'nun ilk toplantısında kendi maaşlarına zam yaptılar

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'nun (YİK), ilk toplantısında, ilk sözleşmede 13 bin lira olarak belirlenen maaşın 18 bin liraya çıkartıldığı öğrenildi.

banner311
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'nun ilk toplantısında kendi maaşlarına zam yaptılar

Erdoğan'ın Japonya'ya hareketinden önce yapılan ve bir saat süren toplantıya, AKP'li TBMM eski Başkanları da olan YİK üyeleri Bülent Arınç, Köksal Toptan, Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin ile ANAP'lı eski Başkan Yıldırım Akbulut katıldı. Kurul üyelerine ödenecek ücretleri Cumhurbaşkanlığı belirliyor. Üyelere imzalatılan ilk sözleşmede maaşın 13 bin lira olarak belirlendiği, daha sonra ise 18 bin liraya çıkartıldığı öğrenildi.

Çiçek, daha önce YİK üyeliğinden aldığı maaşı bağışlayacağını açıklamıştı.

TBMM Başkanlığı, başbakanlık yapmış ve devlete hizmet etmiş kişilerin bilgi ve birikimlerinden istifade edebilmek için oluşturulan YİK üyeleri için Beştepe'de birer oda ve sekreter tahsis edildi.

Şu ana kadar sadece Arınç'a verilen odanın hazırlandığı, diğer üyelerin odasının ise düzenlendiği belirtildi. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve TBMM eski Başkanı Hikmet Çetin ise kurul üyeliği teklifini kabul etmemişti. TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk'a ise üyelik teklifi yapılmamıştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ülkücü
Ülkücü - 1 yıl Önce

helal olsun yiyin anam yiyin, yemezseniz enayisiniz

İbrahim yalçınkaya
İbrahim yalçınkaya - 1 yıl Önce

Yiyin efendiler yiyin bu hanı iştiha sizin. İstifra edinceye kadar yiyin. Ne de olsa siz kszznmadınız