Cumhuriyet Gazetesi'nin taraflı Ülkü Ocakları haberini kınıyoruz

Her doğru işi kendilerinin yaptığını sanan sığ kafalar ne yazık ki Cumhuriyet Gazetesi'nde toplanmış.

Cumhuriyet Gazetesi'nin taraflı Ülkü Ocakları haberini kınıyoruz

Bilindiği gibi Ülkü Ocakları yıllardır "Uyuşturucuya karşı mücadele" kapsamında çalışmalar yapmakta.

Bunu yeni fark eden Cumhuriyet Gazetesi altın bulmuş gibi olayın üzerine atlamış ve genlerine sirayet etmiş olan Ülkücü düşmanlığı harekete geçmiş.

"MEB'den jest: Ülkücülere kapı açıldı" başlığını kullanarak güya MHP - AKP ittifakına gönderme yapan Cumhuriyet eksik ve konu hakkındaki kıt bilgisini ortalığa saçmış.

Sayın Cumhuriyet Gazetesi editörü, yada her neyse o; ağa babalarına sorsaydın, Ülkü Ocakları kurulduğu günden beri Lise ve Orta okullarda vardır. Buna "Orta Öğretim Teşkilatı" denir ki, sınıf başkanlığından, kantin başkanlığıan, koridor başkanlığından, bahçe başaknlığına kadar bir çok birim mevcuttur.

Haberinizi kınıyor ve doğru işleri görmezden gelmemnin Ülkeye hiç bir fayda sağlamadığını hatırlatmak istiyoruz.

İşte kıt bilgi ile yazılmış haber o haber;

AKP ile MHP arasındaki ittifak uzlaşısının ardından MEB, okul kapılarını ülkü ocaklarına açmaya başladı.

MHP, Saray ile ‘cumhur ittifakı’ sürecini hızlandırınca Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) da okullarda ülkü ocakları propagandasına izin verdi. Uyuşturucuya karşı mücadele adı altında Ülkü Ocakları’nın başlattığı kampanya ile okullara asılan afişlerde “Ocağa giden genç, madde bağımlısı olmaz. Hırsız olmaz, arsız olmaz. Vatan haini olmaz. Alpaslan, Fatih, Atatürk, Başbuğ olur. Adam Olur” ifadeleri yer aldı. AKP ile MHP’nin ‘Cumhur ittifakı’ okullarda da kendisini göstermeye başladı. MEB, ittifakla birlikte okullarda ülkücü propagandaya izin vermeye başladı.

‘Asil kanı kirletme’

İttifak kapsamında harekete geçen Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ülkü Ocakları Bandırma İlçe Başkanlığı’nın okullara asılması için hazırladığı “Madde bağımlılığı ve uyuşturucuya hayır” afişine izin verdi. Ülkü Ocakları propagandasının yapıldığı afişte “Ocağa giden genç madde bağımlısı olmaz. Hırsız olmaz, arsız olmaz. Vatan haini olmaz, devlete düşman olmaz. Alparslan, Fatih, Atatürk, Başbuğ olur. Adam olur! Damarlarındaki asil kanı kirletme” ifadeleri kullanıldı. Afişin üzerinde de “Ülkü Ocakları Bandırma İlçe Başkanlığı yazısı ile Türk bayrağı, Ülkü Ocakları amblemi ve Ülkü Ocakları Bandırma İlçe Başkanlığı” sosyal medya adresleri paylaşıldı.

En üstten talimat: Tüm liselere asın

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, proje kapsamında sosyal sorumluluk görünümlü propaganda afişlerinin tüm liselere asılması talimatı verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil onayıyla tüm okul müdürlüklerine gönderilen yazıda, “İlçemiz Ülkü Ocakları Bandırma İlçe Başkanlığı tarafından başlatılan ‘Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucuya Karşı Mücadele’ konulu proje kapsamında hazırlatılan afişlerin ilçemiz resmi/özel ortaöğretim okullarımızın duyuru ve ilan panolarına asılması müdürlüğümüzce uygun görülmektedir” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER