Daha 1 buçuk yaşındaydı, yoğun bakım sırası beklerken hayata veda etti...

Batman’da koronavirüs testi pozitif çıkan ve durumu ağır olmasına rağmen 7 saat boyunca hastanede yer bulamayan 1 buçuk yaşındaki S.A adlı çocuk hayatını kaybetti

banner311
Daha 1 buçuk yaşındaydı, yoğun bakım sırası beklerken hayata veda etti...

Batman’da 1 buçuk yaşındaki epilepsi hastası bir çocuk 10 gün önce rahatsızlandı. Batman Çocuk Hastanesi’ne götürülen çocuk bir şey yok denilerek geri gönderildi. Halk TV'ye konuşan çocuğun halası Safiye Akdağ, çocuğun eve gönderildiğini söyleyerek, "Biz hastaneye defalarca gittik. Bebeğimiz epilepsi hastası ama yatırmadılar. 3 iğne verilerek geri gönderildi." dedi. Akdağ, bu süreçte çocuğun ateş ve halsizlik şikayetiyle her akşam aynı hastaneye kaldırıldığını söyleyerek,  4’üncü gün çocuğun ciğerlerinin tamamının enfeksiyon kaptığını söyledi. Enfeksiyonun ardından bebeğe test yapıldığını ve sonucunun da pozitif çıktığını ekleyen Akdağ, bebeğin 2 gün entübe edildiğini ve bugün de yaşamını yitirdiğini söyledi. S.A, Batman Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Halk TV'ye konuşan HDP Milletvekili Feleknaz Uca, defalarca Meclis ile iletişime geçmelerine rağmen hastanede yer bulamadıklarını söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.