Darmık Dağı'na Türk Bayrağı Dikildi

Afrin operasyonunda, Hatay'ın Reyhanlı, Hassa ve Kırıkhan ilçelerinin karşısındaki YPG'nin terör mevzileri çoklu roketatarla vuruldu. Teröristlerden temizlenen Darmık Dağı'na Türk bayrağı dikildi.

Zeytin Dalı harekatında Hatay'ın Reyhanlı, Hassa ve Kırıkhan ilçelerinin karşısındaki YPG'nin terör mevzileri çoklu roketatarla vuruldu. Bülbül kasabasının alınmasıyla yeni hedef olan Raco bölgesini Türk savaş uçakları bombalıyor. Hafta içinde teröristlerden temizlenen Darmık Dağı'na Türk askeri bayrağı dikti.

115 KİLOMETREKARE TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

YPG'lilerden kurtarılan Bülbül beldesinden en net fotoğraflar geldi. Bir günde Bülbül'ün yanı sıra Ali Kar ve Zara'nın da alınmasıyla elde edilen bölgelerin büyüklüğü 115 kilometrekareye çıktı.

TERÖRİSTLERİN ROKETİYLE BİR KİŞİ CAN VERDİ

YPG'li teröristler tarafından Reyhanlı ve Kilis'e roketler atıldı. Reyhanlı'da bir can kaybı var, çok sayıda yaralı hastanelere taşındı.

HATAY'IN KARŞISINDAKİ TERÖR MEVZİLERİ VURULUYOR

 Anadolu Ajansı, Hatay'ın Reyhanlı, Hassa ve Kırıkhan ilçelerinin karşısındaki terör mevzilerinin çoklu roketatar ve topçu birliklerince bombardımana tutulduğunu bildiriyor.

Bülbül kasabasının alınmasıyla yeni hedef olan Raco bölgesini Türk savaş uçakları bombalıyor. Bombardımanda vurulan yerler arasında Raco merkezindeki terör mevzileri de var.

DARMIK DAĞI'NA TÜRK BAYRAĞI DİKİLDİ

YPG'li teröristlerden alınan Darmık Dağı'na Türk bayrağının dikilme anı görüntülendi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü PYD/PKK'dan arındırılan Darmık Dağı'na komandolarca Türk bayrağı asıldı.

Afrin'in kuzeybatısında stratejik öneme sahip Darmık Dağı'ndan harekatın başladığı 20 Ocak'tan bu yana terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca Kilis'e roket saldırıları düzenleniyordu. Hava ve karadan ateş altına alınan bölgeye giren komandolar, dağı terör örgütünden temizledi.

"TÜRK MİLLETİNE ARMAĞANDIR" DEDİ

Harekata katılan 57. Komando Taburu'ndan bir asker tarafından kayda alınan görüntülerde, dağın zirvesine çıkan başka bir askerin "Türk milletine armağandır." diyerek elindeki Türk bayrağını diktiği görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER