Davutoğlu, Gül ve ekibiyle köprüleri iyice atmış! İki ay içerisinde tabelasını asacak

Yeni Şafak gazetesi yazarı Hasan Öztürk, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı iddia edilen yeni parti söylentileri ile ilgili olarak bir yazı kaleme aldı.

Davutoğlu, Gül ve ekibiyle köprüleri iyice atmış! İki ay içerisinde tabelasını asacak

Yeni partinin bir ay içerisinde deklarasyon yayınlayıp iki ay içerisinde tabelasını asacağını iddia eden Öztürk, "Sayın Davutoğlu’nun oluşumu artık ‘Gül ve ekibi’ ile köprüleri iyice atmış." diye yazdı.

Öztürk'ün bugünkü "İki partiden ilki iki ay içinde tabelasını asacak" başlığıyla yayımlanan köşe yazısında "2018’in 12’nci ayının 11’nci gününde bu köşede, ‘Pusuda bekleyenler 31 Mart 2019’dan sonra parti kuracakmış. Ama bu tek bir parti değilmiş. İki parti yoldaymış‘ demiştik" hatırlatmasında bulunarak çarpıcı iddialarda bulundu.

Öztürk yazsında şunları kaydetti:

"Bu iddiamız, o günden sonra her geçen gün ete kemiğe büründü. Nihayetinde, 2.5 ay sonra yani 26 Şubat 2019’da bizim “iki parti kurulacak” diyerek size aktardığımız bilgiler başka kaynaklarca da teyit edildi.

İki parti kurulacaktı. Partiyi kuracaklardan biri bir yerde, “ben buradayım gelsinler” diye bekliyordu. Diğer bir başka yerde başkalarıyla birlikte çoktan harekete geçmişti.

O günlerde parti kuracak iddiasında bulunduğum iki kesimden de yazılarıma “tepkiler” aldım. Bazıları, “Yok öyle bir şey parti kurulacaksa benim haberim olur söz haberim olursa sana da söyleyeceğim” diyerek yazdıklarımı alaya almaya çalıştı. Bazıları, “Niye bu kadar aceleci davranıyorsun belki yarın bir gün Sayın Gül’ün uçağına çağırılacaksın” diyerek “tehdit” etme cüretkarlığı gösterdi!

İki parti dedik ya bunlardan birincisi, eski Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun başını çektiği eski bakanlardan Ömer Dinçer gibi isimlerin de içinde bulunduğu grup.

Ankara’da harıl harıl “istişare” yapıyorlar. Anadolu’da değişik vesilelerle boy gösteriyorlar. Medyada kendilerine yakın yazar ve akademisyenler eliyle “Yeni bir siyasi söylem gerekli” çıkışı yapıyorlar.

İkinci oluşum ise 11’nci Cumhurbaşkanı Sayın Abdulllah Gül’ün organizasyonunda Ali Babacan’ın kuracağı parti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 ay Önce

AKP'lilere göre. Yeni. Vatan hainleri geliyor

Dervish63
Dervish63 - 2 ay Önce

Davutoğlu'nu kim destekleyecekmiş? Gül, bana göre daha etkili olur. Unutmayın ki, AK PARTİ'nin ilk ve efsane hükumetini Abdullah Gül kurmuştu!!

SIRADAKİ HABER