Devlet hastanesinde grup seks rezaleti! Müdür ve başhekim teklif etmiş

Karadeniz Ereğli'de bir devlet hastanesinin başhekimi ve müdürü 3 kadın sağlık personeline grup seks teklifi ettiği iddia edildi.

banner311
Devlet hastanesinde grup seks rezaleti! Müdür ve başhekim teklif etmiş

Dönemin Başhekimi ve Hastane Müdürünün kendilerine farklı zamanlarda elle ve sözle cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla suç duyurunda bulunan 3 kadın tıbbi sekreter, ilk duruşması 8 Aralık’ta Ereğli 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek dava öncesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü emrine temizlik görevlisi olarak sürgün edildi.

Hastanede aylardır kendilerine mobing uygulandığını iddia eden kadınlar, “İşyerlerinde tacize uğrayan tüm kadınların onuru için yasal mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dediler.

GRUP SEKS TEKLİF EDİLMİŞ

Tacize uğradığını iddia eden 43 yaşındaki tıbbi sekreter Nurdan C., yaşadığı taciz ve sarkıntılığı boğazında düğümlenen sözlerle şöyle anlattı:

“Başhekim, sürekli ben ve hastanede görevli kadın personelleri taciz ediyordu. Bir keresinde bana grup seks teklif etti. Birkaç kez arkamdan sarılıp öpmeye kalktı. Defalarca elle tacize uğradım. Tepki gösterince de görev tanımımızda olmayan işleri bize yaptırmak istediler. Yine bu konuları konuşmak için gittiğim Hastane Müdürü de sözlü tacizde bulunarak sarkıntılıkta bulundu. Bana sözde iltifat ederek hoş kadın olduğumu beni beğendiğini söyledi. İşten atılma korkusuyla karşı çıkmak ve odadan kovmak dışında bir şey yapamadım. Geceleri uyuyamaz oldum. Psikolojik travma geçiriyordum. Zamanla benim gibi tacize uğrayan kadın personeller olduğunu öğrenince birlikte dava açmaya karar verdik. Mahkemede personel arkadaşlarımızın şahitliğinin yanısıra elimizde mahkemeye sunulmak üzere Başhekimin beni tacizini doğruladığı kendi ses kayıtları var. Bu davayı açmamızın sebebi hem kadın onurumuzu korumak, hem de tacize uğramasına rağmen susmak zorunda kalan kadınlara ışık olmak. Yasal mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz. Gerekirse İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar gideceğim. Yeter ki yanlarına kalmasın”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.