Dilipak konuya neşter attı! "Mafia deyip geçmeyin Peker’in açıklamaları Wikileaks’dan daha beter vurdu”

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, Sedat Peker’in yaptığı açıklamaları köşesine taşıdı.

Dilipak konuya neşter attı! "Mafia  deyip geçmeyin Peker’in açıklamaları Wikileaks’dan daha beter vurdu”

İktidara yakın Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak,Şimdi tevbe zamanıdırbaşlıklı köşe yazısında “Peker’in açıklamaları Wikileaks’dan daha beter vurdu” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

Bu süreç Ankara’yı da vurur. Bu işten sadece  AK Parti değil, diğer partiler de payını alır. Bu işten Sermaye, siyaset, bürokrasi, STK’lar, Media herkes payına düşeni alır. Mafia deyip geçmeyin. Bu iş yargıya da uzanır, akademiye de, dahasını da söyleyeyim Cemaat yapılarından bazılarına da ulaşır. Cemaat denen yapılar içinde yer alan bazı gruplar eskiden beri uluslararası istihbarat örgütleri, derin yapılarla hep kol kolaydılar. Bazılarını zaten doğrudan uluslararası istihbarat örgütleri ya da derin devlet kendisi örgütlemişti. FETÖ uluslararası örgütlere örnek, Kalkancı tarikatı ise bizim yerli ve milli derin devletimizin eseri. Kalkancı tarikatının aktörleri arasında yer alan önemli isimler bugün bazı siyasi partilerimizin tepesinde, kimi bakanlık koltuğunda oturmuyor mu? Ve işleri üzerini örttükçe bu işler perde gerisinde büyüyüp gelişiyorlar. Bakın, bu işlerin zamanında önünü almazsanız, sonra onlar sizin önünüzü alır. Onlar maske takıp en yakınlarınıza, hatta ailenize el uzatırlar. Onlarla sıcak ilişkiler kurarlar. Beklentileriniz, korkularınız, meziyetleriniz, riskleriniz, ilişkileriniz not edildikten sonra mahremlerinize ulaşmak zor değildir. Bir adım sonrası onların tuzağına düşersiniz.

“Bakın yarın bu iş yargıya uzarsa ne yapacaksınız?” diye soran Dilipak, şöyle devam etti:

Bir ara savcıyı tehdit eden emniyet müdürlerinden, hakimi tehdit eden savcılardan, bu piyasada iş bitiren avukatlardan söz ediliyor. Yargı’yı manipüle etmek isteyen siyasiler konuşuluyordu. “Yargı borsası”ndan söz ediliyordu. Bu “17/25 metodu”nu her yere, herkese uygulamaya kalkanlar oldu. Birileri bu açılan kapıdan yürümeye başladılar.

Sedat Peker’in çektiği videoda uyuşturucu ve cinayetlerden söz ettiğini anımsatan Dilipak, şöyle yazdı:

BuPelikan hadisesinin ucunun nereye uzandığına bakın. Bunların yargı üzerinde nasıl bir baskı kurduklarına da bakın. Basında birilerini hedef gösterenler, bunun yargı ayağını da örgütlerler. Konuşunca mangalda kül bırakmayan birileri bir takım hukuk büroları üzerinden ne operasyon çekmişler/çekiyorlar bir bakın bakalım. Ve karşı cenahtan kimlerle nasıl kapalı kapılar arasında kol kola hareket ediyorlar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
şu 90lardan bir çıkamadık hala
şu 90lardan bir çıkamadık hala - 6 ay Önce

sedat pekerde temiz değil ama şuan emniyette güvenlikten sorumlu kişiler ondan daha temiz sayılmaz ,adam yalan söylüyecek hali yok.zaten mehmet ağar 90 lı yılları hafızasında olan biri ne kadar faili meçhulda parmağı olduğunu bilir çünkü eminiyetin başında.