Din kültürü öğretmeninden bölücülük dersi!

Sultanbeyli bir okulda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan A.H’nin Aleviler hakkındaki skandal sözleri velileri ayağa kaldırdı.

Din kültürü öğretmeninden bölücülük dersi!

Öğrenci velileri öğretmenin bu hareketinden rahatsız olduklarını belirterek, “Biz bugün o öğretmeni şikâyet etmek için okula geldik. Müdür bize, ‘yanlış anlaşılma olmuş, kadının ayağı sakat’ diye bir açıklama yaptı. ‘Engelli ama bacaktan engelli kafadan değil’ dedi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni A. H. ise “Böyle birşey yok. Öğrencilerin sadece küçük bir yanlış anlaması olmuş. Öğrencilerimiz ve velilerimizle bugün görüştük bir sorun yok” dedi.

"MÜDÜR ÜSTÜNÜ KAPATMAK İSTİYOR"

İsmini vermek istemeyen bir veli, “Din kültürürü öğretmeni A.H. derste çocuklara Aleviler ile ilgili hakaret etmiş. ‘Oruç Tututmuyorlar. Vatana millete hayırları yok’ diye. Çocuklar bunu bize söyledi. Okul müdürü olayın üstünü kapatmak istiyor. İfadesini alacağını söyledi ama ifadesini almadı. Bu öğretmenin Alevilik konusunda daha öncede hataları oldu. Müdür de aynı tıynette. O da çay ocağına girip kimin oruç tutup tutmadığını soruyormuş” ifadelerini kullandı.

"ALEVİLER, AFRİN OPERASYONUNU DESTEKLEMİYOR"

Öğrenci velisi K.P. ise “Burada müdür ve öğretmen Alevi ailelere ve çocuklarına büyük haksızlıklar yapıyor. 13 yaşındaki çocuklara, ‘Aleviler Afrin operasyonunu desteklemiyor. İçki içiyorlar, bunlar dinsiz’ diyerek bizleri küçücük çocuklara kötülüyorlar. Çocuklarımıza düşük notlar veriyorlar. Müdüre şikâyet ettik ama bu çözüm olur mu bilmiyoruz. Her dönem eziliyoruz. Ne yapacağımızı şaşırdık. Çocukların akıllarına neler sokuyorlar. Diğer çocukladan ayırıyorlar, ötekileştiriyorlar. Böyle olayları duyduktan sonra çocuklarımız okuldayken endişe duyuyoruz. Acaba bugün başlarına ne gelecek korkusu yaşıyoruz. Buna artık bir çözüm bulunmalı ve bunu yapanlar cezalandırılmalıdır. Herkesi hakkımızı savunmaya çağırıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 10:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali anaçoğlu
Ali anaçoğlu - 9 ay Önce

BUNU BU ŞEKİLDE ANLATAN ÖĞRETMEN YA İNSAN DEĞİL YADA PROVOKTÖR.
BU OLAYI KAPATMAYA ÇALIŞAN MÜDÜR MÜSVETTESİDE NAMUSSUZUN ÖNDE GİDENİ

Halil çınar
Halil çınar - 9 ay Önce

Ayrım yapmadan adaletli olmak zorunda dir öğretmenler.kimse kendini Allah'a eş kosmamali.Din bilgisi dersi hocası olmak ukala olmak olmamalı ben Sünniyim önce Ahlak olacak güzel ahlak dindarlığı da beraberinde getirir.Ahlaksiz dindar olunmaz çocuklar a Ahlaki öğretin

mehmet ali daban
mehmet ali daban - 9 ay Önce

BU MÜNFERİT BİR OLAY DEĞİL,MAALESEF SÜNNİ İNANCA SAHİP İNSANLARIN %50 DEN FAZLASININ DÜŞÜNCESİ VE ÖN YARGISI ALEVİ TOPLUMUNA KARŞI BÖYLE,BU TİPLER İÇİNDEKİ KİNİN DIŞA VURUMUDUR.

muharrem aral
muharrem aral - 9 ay Önce

sizi rabbime havale ediyorum siz ne rezil insanlarsınız sizin gibiler yüzünden saygı sevgi kardeşliklerbitmez aslında sizler kendinize öğretmenliğe ve insanlığa hakaret ediyorsunuz size bir şey söylimmi zavallılar benim dostlarımın arkadaşlarımın içinde endürüst vatansever insanlar içinde küçük düşürmeye çalıştığınız alevi dostlarımda var yalakalar hatırlarmısınız kurtuluş savaşında bir camide sizin gibi on tane hoca vardı neden savaşa gitmemek için din simsarları

burak yıldırım
burak yıldırım - 9 ay Önce

o okacanın özurlu olması hatasını kapatamaz bu zihniyet yuzunden ulke bu halde aleviler kadar vatan sever billetmi var bizden daha musluman ve duruzler afrin icinde desdek vermişlerdir

SIRADAKİ HABER