Diyanet istedi Berat Albayrak devreye girdi

Gazeteci yazar Cem Küçük, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan 'Türkiye'de 15 bin imam açığı olduğu' bilgisini aldığını belirterek, “Diyanet İşleri Başkanlığı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’tan alım yapılmasını rica etmiş. Sayın Bakanımız da 5 bin alım için kadro vermiş" dedi.

banner311
Diyanet istedi Berat Albayrak devreye girdi

Cem Küçük, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan imam alımı yapılmasını istediğini, Albayrak’ın da 5 bin alım için kadro verdiğini yazdı.

Küçük, bugünkü yazısında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'la yaptığı görüşmeyi şöyle aktardı:

“Sayın Erbaş’ın dediğine göre Türkiye’de 15 bin imam açığı var. Sivas’ta bu açık 219. Diyanet İşleri Başkanlığı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’tan alım yapılmasını rica etmiş. Sayın Bakanımız da 5 bin alım için kadro vermiş. Bunun 3.500’ü imam, 1.500’ü diğer personel olacak. 2021 senesi olmadan Diyanet İşleri sınava çıkacak ve bu alımları yapacak. İmkânlar dâhilinde olsa Berat Bey 10 bin kişi için de alım yapma imkânı sağlardı. Pandemi sürecinde 5.000 personel hiç fena değil. Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum.”

Ali Erbaş’ın ‘sevgi ve saygı duyulan’ bir Diyanet İşleri Başkanı olduğunu savunan Küçük, “FETÖ konusunda kararlı ve devletimizin işleyişinde mihenk taşı görevi görüyor. Kendisine saldırılması, hedefe konması beni asla şaşırtmıyor. Meyve veren ağacın taşlandığını hepimiz biliyoruz. Allah ayağına taş değdirmesin” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.