Doğubayazıt ‘ta Roketli Saldırı, Çatışma Devam Ediyor

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde Gürbulak Gümrük Müdürlüğü'ne ait araca roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda bir gümrük müdürlüğü personeli hayatını kaybetti.

Doğubayazıt ‘ta Roketli Saldırı, Çatışma Devam Ediyor

Gürbulak Sınır Kapısı'na 3 kilometre mesafedeki Tır parkında Gürbulak Gümrük Müdürlüğü'ne ait araca roketli saldırı düzenledi, saldırı sonucu bir gümrük müdürlüğü personeli hayatını kaybetti ve yaralıların olduğu bildirildi.

Tır parkına çok sayıda ambulans, itfaiye, arama kurtarma personeli ile jandarma ekibi sevk edildi. Sınır kapısına giden yol, güvenlik nedeniyle ulaşıma kapatıldı. İran sınırındaki Gürbulak Sınır Kapısı'na giden yol güvenlik nedeniyle kapatıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada, Teröristlerin takip edilerek sıkıştırıldığını ve çatışmanın halen devam ettiğini duyurdu.

Öte yandan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ise saldırıda bir gümrük müdürlüğü personeli hayatını kaybettiğini doğruladı.

Pekcan, açıklamasında sabah saatlerinde Gürbulak Gümrük Müdürlüğü personelini taşıyan servis aracına hain bir saldırı yapıldığını, bu saldırı sonucu bir personelin şehit olduğunu ve saldırıyı şiddetle kınadığını açıkladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ‘şehidimize Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı, yaralı personelimize acil şifalar diliyorum’ dedi.

YORUM EKLE