Döviz artışını protesto ettiler

Döviz artışını protesto ettiler

Manisa'da CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka ve parti üyeleri, döviz artışıyla ilgili açıklama yaptıktan sonra 2001'de dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'e yazar kasa fırlatılması olayını hatırlatarak, yanlarında getirdikleri yazar kasayı Valiliğin merdivenlerine attı.

Dolar ve eurodaki artış, Manisa'da protesto edildi. CHP Manisa Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka ve parti üyeleri, Manisa Valiliği önünde toplanarak, AK Parti iktidarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

Bozyaka, "Buraya gelirken dolar 4.80'di. Şimdi 4.90'a çıktığını öğrendik. Euro 5.60 seviyesinde. Bütün vatandaşlar bu durumdan şikayetçi. 2001 yılında Türkiye'de bir kriz yaşadık. Türk Lirası yüzde 30 değer kaybetti. OHAL dönemiise Türk Lirası yüzde 60 değer kaybetti. Türkiye'de hukuk yok olursa, demokrasi askıya alınırsa, ekonominin çökeceğine kendilerine yıllardır söylüyoruz. 'Merkez Bankası benim, faizi ben belirlerim' dersen, ekonomi dibe vurur diye uyarıyoruz. Ancak lafımızı dinletemiyoruz. Şu an yaşanan kriz, bir yönetim krizidir" diye konuştu.

Dolarla borçlanan şirketlerin zarar ettiğini, emekliye verilecek bayram ikramiyesinden yaklaşık 200 lira kaybolduğunu söyleyen Bozyaka, 2001'de dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'e yazar kasa fırlatılması olayını hatırlatarak, yanlarında getirdiği yazar kasayı Manisa Valiliği'nin merdivenlerine fırlattı.

Bozyaka, "On binlerce esnafın sesi olmak için Manisa Valiliği önünde o protestoyu biz yapıyoruz. Türkiye 2001 krizinden daha kötü durumdadır. Kimse ekonomik krizi gizleyemez" dedi.

Esra Tavukçu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Lokman Ates
Lokman Ates - 2 yıl Önce

Yerli ürün fiyatları yarı yarıya, hatta 1/3'e, 1/4'e düşerken döviz karşısında TL 3, 4 misli değer karbederken, şİmdiye dek iyi sabretmişler!,