'Düğüne gidiyoruz' diyen şehidin evi üç yıldır bitirilmeyi bekliyor

Adıyamanlı Şehit Enes Sarıaslan’ın Adıyaman Besni’deki baba evi 3 senedir kaymakamlık tarafından yapılmayı bekliyor.

banner311

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan'ın nüfusa kayıtlı olduğu Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesinde kaymakamlık tarafından baba evinin inşaatına başlanmıştı.

İnşaatın bitirilmemesi tepkilere sebep oldu.

"Düğüne gidiyoruz" diyen askerlerin arasında yer alan Enes Sarıaslan; görüntülerde arkadaşları, komutanları ve gazetecilerle vedalaşıp kameralara, "Tüm Türkiye'ye selam olsun buradan. Allah'ın izniyle oraya girip, alıp ve geleceğiz inşallah. Yüce Rabbim büyük. Buradan aileme, herkese çok selam olsun" demişti.

Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan'ın babası İmam Sarıaslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, teröre inat ağlamayacağını söylemişti.

"Millet ve devletimiz sağ olsun." diyen Sarıaslan, şunları söyledi:

"Ağlamayacağım. İt ve kahpelere inat ağlamayacağım. Ağlamak yok. İnşallah bulunduğu yerler başlarına yıkılır. Olacak da. Az kaldı. Allah, Türk askerinin yardımcısı olsun. Allah ve Peygamberimiz yanlarında olsun. Elimizden bu geliyor. Askerlerimize ancak dua gönderebiliriz. Beni de götürseler ben de oğlumun kaldığı yerden devam ederim."

Şehit oğlu Enes ile en son geçen cuma günü konuştuğunu belirten Sarıaslan, "Telefonda ben ağlıyorum, oğlum gülüyor. 'Baba sıkıntı yok. Geçecek ve bitecek. Üzülme, bir şey olmayacak geleceğim, döneceğim.' dedi." ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.