Dünya'ya rezil olduk, Olimpik Kış Festivali'nde İsmailağa cemmati gerginlik çıkardı

İsmailağa Cemaati'nin üyeleri, Erzurum'daki 13'üncü Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'ne (EYOF) katılan sporcu ve yöneticilere 3 dilde bastırılanı Kur'an-ı Kerim dağıtarak, İslam'ı anlatmak istedi. Ancak cemaat üyelerinin bu girişimi, güvenlik engeline takıldı.

Dünya'ya rezil olduk, Olimpik Kış Festivali'nde İsmailağa cemmati gerginlik çıkardı

İstanbul ve Bursa'dan geldiklerini söyleyen İsmailağa Cemaati'ne mensup 32 kişilik 'irşad ve tebliğ' ekibi, EYOF'un yapıldığı Palandöken, Kayakla Atlama Kuleleri ve Buz Hokeyi salonlarına gruplar halinde giderek, tercümanlar eşliğinde, sporcu ve yöneticilere İslam'ı anlatıp bastırdıkları İngilizce, Rusça ve Fransızca basılan Kur'an-ı Kerim ve el ilanlarını dağıtmak istedi. Cübbe ve sarıkları ile kayak pisti, atlama kuleleri ve buz hokeyi salonunda dikkatleri üzerlerine çeken cemaat üyeleri, amaçlarının yabancı sporculara İslam'ı anlatmak olduğunu söyledi. Ancak görevli polisler ve özel güvenlik görevlileri, cemaat üyelerinin sporcuların bulunduğu alanlara girmesine izin vermedi ve uzaklaşmalarını istedi.

"İNSANLARI İMANA DAVET ETMEK LAZIM"

Yarışların, antrenmanların yapıldığı ve sporcuların dinlendiği alanlardan uzaklaştırılan İsmailağa Cemaati üyeleri, daha sonra bölgeden ayrıldı. Kendilerinin cemaatin 'irşad ve tebliğ ekibi'nden olduklarını belirten Ömer Sert, "Bize bunun uluslararası bir program olduğu söylendi ve güvenlik nedeniyle izin verilmedi" dedi. Ömer Sert, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Son Peygamber geldi, gitti. Şimdi İslam'ı insanlara kim anlatacak? Başta alimler ve hocalar olmak üzere biz Müslümanlar bu görevi yapmalıyız. Biz de bu iş için Bursa ve İstanbul'dan geldik ama maalesef güvenlik nedeniyle sporcularla görüşemiyoruz. İnsanları imana davet etmek lazım. Bilmiyorlar, bilseler onlar da iman edecekler. Geçmiş senelerde yapılan birçok organizasyonlara katılıp, tercüman vasıtasıyla onları imana davet ettik, anlattık. Cenab-ı Hak hiçbir şeyi boşuna yaratmamıştır. Yarattığı her şeye görev vermiştir. Ufacık arıya görev verdi, bal yaptırıyor. Kimin için, bizim için. Ama, 'İnsanı başı boş mu yarattım?' diyor cenabı hak. 'Sana görev vermedim mi? Bir gün seni şu dünyadan sonra ahrette hesaba çekmeyeceğimi mi zannediyorsun.' Rabbimiz bizi böyle tefekküre sevk ediyor, yani görev veriyor. Onun için biz görevliyiz. Allah'ın gönderdiği Kuran-ı Kerim'i anlatacağız ve insanlara bunu tebliğ edeceğiz. Bütün peygamberler bunun için geldi. Allah bütün peygamberleri 'Kullarımı uyandırın' diye göndermiştir. Yabancılara 3 dilde Kur'an-ı Kerim ve broşür bastırdık, kendilerine ulaşabilirsek hediye edeceğiz. Kur'an-ı Kerim'den ayrı kitaplar da bastırdık. Bize bunun uluslararası bir program olduğu söylendi ve güvenlik nedeniyle izin verilmedi. Geçen senelerde bizim ülkemizde İnciller dağıtıldı. Biz ise kendi ülkemizde Kuran-ı Kerim dağıtamadık."

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 14:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yakup
Yakup - 4 yıl Önce

Amerikakada her kösede incil dagitiyorlarhatta istanbulda taksimin ortasinda incil dagitiyorlar yani hiristiyanlar rezilmi oluyor böyle yapmakla.gerici kim aceba.onlar papazlarini bas taci ediyor biz ise hak din olan islamin alimlerine hakaret ediyoruz

Tuncay
Tuncay - 4 yıl Önce

Sizin dininiz yalan olmuş yalan. Yok Avrupa'da dağıtıyorlarmış, yok bilmem neymiş. Yalanda sınır yok.

recep tayyip
recep tayyip - 4 yıl Önce

dalyarocklar is basinda

türk
türk - 4 yıl Önce

Allah cc kelamını dağıtmışlar ne var bunda.siz incil dapıtan misyonerleri haber yapın.

Adem ali özdemir
Adem ali özdemir - 4 yıl Önce

Ne olmuşdaa rezil olmuşuzz yhaa bu dünyaya rezik olduk yazısını yazan kişi varr yhaa ALLAH seni ıslah etsin adamlar ALLAH razı olsun hak dini dinimiziislamı insanlara anlatmakk istiyorr ne olmuşş yanii

Mustafa
Mustafa - 4 yıl Önce

Tuncay kusura bakmada senin hangi dinden olduğunu anlayamadım ona göre yorum yapicam