Düzce depremi büyük İstanbul depreminin habercisi mi? Deprem profesöründen bomba açıklamalar!

Düzce depremi büyük İstanbul depreminin habercisi mi? Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan Düzce depremiyle ilgili flaş açıklama geldi.

Düzce depremi büyük İstanbul depreminin habercisi mi? Deprem profesöründen bomba açıklamalar!

İstanbul'da hissedilen bir deprem meydana geldi. Kandilli'nin açıklamasına göre deprem 5.2 büyüklüğünde, merkez üssü ise Düzce Çilimli. Deprem 13.3 kilometre derinlikte kaydedildi.

“1999 DEPREMİNİN DEVAMI”

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Haber Global'e yaptığı değerlendirmede, “12 Kasım depremini yeni andık. Gölcük depremi Düzce depremini tetiklemişti. 5,6 ve 5,7 büyüklüğünde bir depremin o bölgede eksik kaldığını, bundan 20 yıl önceki hesaplarla belirlemiştik.

O bölgede de Kilimli kırığı vardır. Bugün olan deprem 1999 depreminin devamıdır. O gün boşalmayan, boşalmasını beklediğimiz enerjinin gecikmeli olarak boşalmasıdır.

Bundan sonra daha büyük bir deprem olmasını çok şaşırtıcı bulurum. Böyle bir beklenti içinde değilim. O bölge rahatlamıştır. 5.3'lük bir deprem, yıkıcı bir deprem değil” dedi.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344