E Devlet Soyağacı Sorgulama Hizmeti Erdoğan'ın İhanet Projesidir

Eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan: "E-Devlet Soyağacı sorgulama hizmeti Erdoğan'ın ihanet projesidir." dedi.

E Devlet Soyağacı Sorgulama Hizmeti Erdoğan'ın İhanet Projesidir

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın programına konuk olarak katılan Yaşar Okuyan" Bu soyu araştırma projesi resmen bir ihanet projesinin devamıdır. Niyesi şu, ya biz Osmanlı'dan süzülüp gelmişiz Anadolu'ya birbirimize karışmışız. Irkçılık Allah'ın da bilimin de reddettiği bir şeydir. Millete dönmüşüz biz, Türk milleti demişiz. Hepimiz Türk milletiyiz. Sayın AK Parti Genel Başkanı, her konuşmasında Kürt, Çerkez, Laz söylemiyor mu, gençler bir düşünsünler, bu kadar insanlar geldi Cumhurbaşkanı oldu, bir tanesi , iki örneği hatırlıyorlar mı, Ecevit, Özal , Demirel, bir tane örneğini hatırlıyorlar mı AKP Genel Başkanının konuşması gibi.Hepimiz milletiz diyor, Türk milleti bile demiyor. Bu ne demektir. İnsanların zihnine bu bir Amerikan projesidir, Amerikan projesini uyguluyor. Çok iddialı söylüyorum, ABD projesini uyguluyorsun. O konuşmalarının tamamı ABD'nin Türkiye'nin içine bir dinamit atma konuşması. Ha sen bunu bilerek yapıyorsun, bilmeyerek yapıyorsun. Her konuşmada Türk, Laz , Çerkez. Şimdi insanlar 'Allah Allah ben neyim' diyor. Şimdi soy sop meselesi, sanki her sorun halledilmiş, eğitim, işsizlik, terör bitmiş her şey tamam bir tek yurttaşların soy sopunu öğrenme şeyi, Allah Allah nereden çıktı." dedi.

Öte yandan Habererk.com İmtiyaz sahibi ve başyazarı İsmail Türk konu ile ilgili olarak 15 Şubatta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "İnternete soyağacı yüklemek kimin projesi ? Neye hizmet ediyor? Kimin aklını karıştırmak için yapılıyor,bu işler?" diye sordu.

Türk yaptığı açıklamada "Atatürk Cumhuriyetinde hiç bir dönemde böyle ırkçı bir yaklaşım olmamıştır. Ne demek soy araştırması. Diyelim ki adamın dedesinden bir yanı Türk değil, adam kendini Türk hissediyor, böylece adamın kalbini midesini bulandıracaksın. Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan herkesi Türk kabul etmiş anayasamız. Şimdi insanların farklı etnik yapılarını kaşımanın ne alemi var. Bu eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmaktır. Bunun birliğimize faydası yok." dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER