Ekonomi ona teslim edilecekmiş!

banner155

Nagehan Alçı "çok önemli bir kaynak" tan duyduğu bilgiyi köşesinde paylaştı. 

Ekonomi ona teslim edilecekmiş!
banner170

Alçı'nın yazdığına göre yeni dönemde ekonominin başına Daron Acemoğlu geçecek. 

Alçı'nın Habertürk gazetesindeki yazısı şöyle:


"YENİ KABİNE İÇİN DUYDUĞUM İSİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabinesi şu sıralar siyasetin en çok merak edileni. Bu, şimdiye kadarkilerden çok farklı ve sürprizli bir kabine olacak. Siyasilerden ziyade teknokratlardan oluşacak.

Ankara’da isimleri belirlemek için büyük bir hazırlık var. Cumhurbaşkanı’nın hem kendisi hem de yakın çevresi çok geniş bir çerçevede her konuda olabilecek en iyileri belirlemeye çalışıyor.

Çok önemli bir kaynaktan duyduğuma göre bu isimlerin içinde dünya çapında bir marka olan, Nobel Ekonomi Ödülü alabilecekler listesinde ismi geçen, değerli ekonomist Daron Acemoğlu da var. Dünyanın en iyi iktisatçılarından biri olan Acemoğlu, Türk ekonomisinin yapısal sorunlarını kökünden çözecek vizyonuyla tarihi bir görev yapabilir. Her zaman ezberleri bozan ve herkesi şaşırtan bir lider olmuş Erdoğan, Acemoğlu’na Türk ekonomisinin başına tam yetkiyle geçme teklifini yapabilir. Bu güzel haberin gerçekleşmesi ihtimali bile beni çok umutlandırdı..."

YORUM EKLE
YORUMLAR
KEMAL DURGUT
KEMAL DURGUT - 8 ay Önce

BU VATANDASIMIZ ERMENI KOKENLI GALIBA ISIM VE SOYADI ONU CAGRISTIRIYOR AYNI OSMANLININ SON ZAMANLARINA DONUYORUZ ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSIN:

SIRADAKİ HABER

banner151