Emniyet Genel Müdürlüğü bu görüntülerden dolayı İYİ Parti'li Fahrettin Yokuş hakkında suç duyurusunda bulundu!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kayseri'de yol kapatma eylemi yapan kamyon şoförüne trafik polislerinin kötü muamelede bulunduğuna ilişkin gerçeği yansıtmayan iddiaları paylaşan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, Kayseri'nin Melikgazi ilçesi metro kavşağında takograf kullanımına ilişkin yol kapatma eylemi yapan bir grup kamyon sürücüsünün, trafik polislerince darp edildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığına ilişkin dün bir açıklama yayımlandığı hatırlatıldı.

Yapılan açıklamada, trafik görevlilerinin kamyon sürücüsüne kesinlikle herhangi bir hakaret, darp ve şiddet eyleminde bulunmadığı, ikna edilen kişinin hastanede düzenlenen sağlık raporunda da kesinlikle darp/cebir söz konusu olmadığının görüldüğü anımsatıldı.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un şahsi Twitter hesabından bugün yaptığı paylaşımda, ısrarla gerçeği yansıtmayan bu iddiaları dile getirdiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İYİ Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş'un, ısrarla gerçeği yansıtmayan bilgileri doğru varsayarak paylaşması, Emniyet Teşkilatımızın güvenilirliğine ilişkin kamuoyunda olumsuz yönde algı oluşturma çabası olarak değerlendirilmiştir. İyi niyetli olmayan paylaşımından dolayı İYİ Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur."

İYİ Parti'li  Fahrettin Yokuş şu paylaşımda bulunmuştu

"İçişleri Bakanı S.Soylu'ya Soruyorum :Kayseride Trafik polisleri çevirdikleri araç sürücüsünü dövüyor.Konyada Haklarını arayan Kamyoncu Esnafına Polisler Polisler küfürler savurarak saldırıyor.Görüntüleri izledim.Ülkem adına utandım.Ülkemizde yoksa Zorba bir düzenmi kurdunuz?"

NE OLMUŞTU?

Kayseri’de trafik polisleri kamyon sürücüsü olduğu iddia edilen bir yurttaşı darp etme anı M. A. isimli başka bir yurttaş tarafından sosyal medya hesabından yayınlandı.

Anbar Mahallesinde yaşandığı iddia edilen görüntülerde, M. A., “Polisler yakalamış güzel bir Isuzu’yu adama ceza yazmaya çalışıyorlar. Evet arkadaşlar Kayseri’de büyük bir olay var. Polis arkadaşlar şoförü dövüyor” ifadelerini kullanıyor.

Yurttaşın yaşananları görüntülediğini fark eden trafik polis memurları ise görüntü alınmasını engellemeye çalışıyor.

M. A., “Siz kimseyi dövemezsiniz. Sizi her yere şikayet edeceğim. Hakkımda istediğiniz işlemi yapın ama çekmeye devam edeceğim. Ben yurttaşım. Bırakın beni. Öldünüz mü kamyoncular. Buyurun size kayseri kamyoncuların son hali” ifadelerini kullanıyor.

Polis ekipleri olayı canlı yayınla kamuoyuna aktaran M.A.'yı olay yerinden uzaklaştırıyor.

Olayın ise, bir süredir Kayseri Nakliyeciler sitesinde devam eden Nakliyecilerin takograf takma zorunluluğu nedeniyle tarfik ekipleri tarafından yapılan uygulama esnasında yaşandığı iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 20:22
YORUM EKLE