En büyük kahin Simpsonlar'ın yazarı!

ABD'nin soluksuz izlenilen dizisi The Simpson'da anlatılan bazı sahneler, dünyada bir bir gerçekleşiyor.

Trump'ın başkan olması

Trump'ın başkan olmasıyla başlayalım. Bu olay dizide  başkan Lisa Simpson, “Sizin de bildiğiniz gibi, Başkan Trump’tan bize oldukça yüklü bir bütçe çatlağı miras kaldı” diyor ve kendisinden önce Trump’ın başkan olduğunu söylüyor. Bu bölüm, 2000 yılında yayınlanan Bart to Future bölümünden. 

Japonya'dan gelen virüs

Tam 27 yıl önce yayınlanan bir bölümde,  Japonya’dan yayılan Osaka Flu adlı virüsten söz ediliyor. Japonya’da meyve suyu işçileri paketleme yaparken, işçilerden biri, “Müdüre grip olduğumu söyleme lütfen” diyor ve sonra kutunun içine öksürüyor. Böylece virüs, kutuyla birlikte ABD’ye taşınıyor. Ülkede pek çok kişi hastalanıyor.    

11 Eylül saldırısı

1997 yılında yayınlanan bir bölümünde Lisa’nın elindeki derginin kapağında 9 -11 yazdığı düşünülüyor. Ayrıca 11’i ikiz kulelerin oluşturması da 11 eylül saldırıları hakkındaki komplo teorilerini güçlendirmekte. 

Tom Hanks'ın virüse yakalanması

12 yıl önce yayınlanan bölümde, Tom Hanks, Büyük Kanyon'daki bir reklamda görülüyor ve "ABD hükümeti güvenilirliğini kaybetti, o yüzden benimkini ödünç alın. Ben Tom Hanks, beni şahsen görürseniz lütfen beni bırakın” ifadelerini kullanıyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 23:45
YORUM EKLE