Erdoğan "20 uçak ile ciddi manada koordinatlarını aldığımız hedefleri vurduk"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "20 uçak ile orada biz ciddi manada koordinatlarını aldığımız hedefleri vurduk. Bunlar sıradan hedefler değil. Kandil’in bir benzeri de Sincar’dır. Aynı durum Sincar için her an geçerli” dedi.

Erdoğan "20 uçak ile ciddi manada koordinatlarını aldığımız hedefleri vurduk"
banner170

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TGRT Haber televizyonunda İhlas Medya Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar’ın sorularına cevap verdi. Erdoğan, “Ordu’ya Millet Bahçesi yapılacak mı?” sorusu üzerine, Ordu’nun stat ihtiyacı olduğunu, mevcut stadın yerine Millet Bahçesi yapılacağını söyledi. Bakanlık sayılarının azaltılması konusunda ise Erdoğan, “24 Haziran’da bu iş bittikten sonra 10-15 günlük bir vakit oluyor. O sürede bunu çok daha farklı bir şekle dönüştüreceğiz. Bunlar kanun meselesidir. Daha sonra bu cumhurbaşkanlığı kararnamesine dönüşecek. Çünkü bu süreyi çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Yeni sistemde kabine olsun, bakanlıklar olsun, bu tür şeylerimizi tamamlamış bulunuyoruz. Cumhurbaşkanlığının yapısı içindeki planlamalar bitmiş vaziyette. Çalışmaları birlikte yürütüyoruz. Başkanlık sayısında en az bir tane, ondan sonrası cumhurbaşkanının tasarrufuna kalmış. Bu 2 de olur, 3 de olur, 4 de olur. Burada bütün mesele yanınıza alacağınız arkadaşlarımızın deneyimli, tecrübeli, çok seri üreten, teorik, pratik buluşmasını çok iyi yapan kişiler olacak. Şu anda isimler üzerinde de çalışmalarımızı yapıyoruz. Bunların hepsi 24 Haziran’dan sonra Rabbim lütfeder, milletim de yürü derse açıklayacak noktaya geliriz” diye konuştu.

Seçimlerden sonra ABD’dekine benzer Başkanlık ofislerinin yapılıp yapılmayacağı sorusu üzerine Erdoğan, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin bu konuda sıkıntısı yok. Gerek Cumhurbaşkanlığı külliyesi, gerek Çankaya Köşkü bizim bu noktada ihtiyacımızı giderecek noktada. Türkiye alt yapısıyla güçlü bir ülke. Birisi Külliyeyi üniversitelere vereceğim diyor. Tamamen popülist bir söylem. Çankaya’yı zaten kullanmayacağım diyor. Bu çok çirkin bir popülizm. Öyle bir şey söyleyin ki millet de makul karşılasın. Bizim yaptığımız yerler kimin için; milletimiz için.”

Kandil operasyonu ile ilgili sorulara ve muhalefetin Kandil operasyonunun seçim argümanı olarak kullanıldığı yönündeki iddialarına cevap veren Erdoğan, “Batuhan sen ne argümanı olarak kullanıyorsun onu anlayamadım yalnız, beni köşeye sıkıştırıyorsun” şeklinde espri yaptı. Erdoğan, “Kandil’de kimse yok’ diyor, ama Kandil’de kimsenin olmadığını neye dayanarak söylüyor. Burada bir şey çıkıyor ortaya, bilgi geliyor kesin. Bugün mitingi beraber yaptıkları kişiler onlara sufle veriyor. ‘Orada kimse yok’, tamam da Türkiye’nin istihbaratı orada ne olup olmadığını bilmiyor mu? 20 uçak ile orada biz ciddi manada koordinatlarını aldığımız hedefleri vurduk. Bunlar sıradan hedefler değil. Kandil’in bir benzeri de Sincar’dır. Aynı durum Sincar için her an geçerli” diye konuştu.

Batuhan Yaşar’ın operasyonunun zamanlamasını sorması üzerine Erdoğan, “Bunlar söylenmez. Bir gece ansızın gelebiliriz, bir gece ansızın vurabiliriz. Söylenerek, davul zurna ile olacak işler değil” şeklinde konuştu.

“SİZ MUHARREM’İN SÖYLEDİKLERİNE BAKMAYIN, ANLAMAZ BU İŞLERDEN”

Tahran ve Bağdat ile temasların devam edip etmediği sorusuna ise Erdoğan, “Tahran ile benim temaslarım devam ediyor, istihbarat aynı şekilde. Oralarla bu temasların yürütülmesi çok önemli. Fırat’ın doğusu ve batısı ile alakalı, benim Dışişleri Bakanım Pompeo ile görüşmelerini yaptı. Türkiye oralarda da münasebetlerini iyi sürdürüyor. Bu arada ben Sayın Putin ile görüşmelerimi sürdürüyorum. Sayın Putin özel temsilcisini bana gönderdi, onlarla görüşüyorum. Benim Rusya ile görüşmeleri yürüten özel temsilcilerim var. Bunlar diplomasi olarak sürüyor. Bu bir defa Türkiye’nin diplomaside ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Siz Muharrem’in söylediklerine bakmayın, anlamaz bu işlerden. Diyor ki, ‘bunlar ne Irak ne İran, giremeyecekler’ diyor. Ne oldu, girdik. Sen kalkıp ‘Selo Selo Selo’ bağırması altında miting yapıyorsun. Biz öyle bir miting yapmıyoruz, ihtiyacımız da yok. Biz orada bizi kucaklayan, bizi seven Güneydoğulu halkımızla bu mitingleri yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 01:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151