Erdoğan'dan Arınç'ın gündemden düşmeyen sözlerine çok sert çıkış

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP'nin Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop 7. Olağan İl Kongreleri'ne canlı bağlantıyla katıldı.

banner311
Erdoğan'dan Arınç'ın gündemden düşmeyen sözlerine çok sert çıkış

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kongrede “Hiç kimsenin şahsi ifadeleri, Cumhurbaşkanı ile hükümetimizle partimizle ilişkili hale getirilemez” sözleri dikkat çekti.

Erdoğan, “Terör örgütleri ile el ele, kol kola, omuz omuza Ankara'dan İstanbul'a yürüyenlerle biz birlikte olamayız” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın konuşması Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (YİK) Bülent Arınç’a yanıt olarak değerlendirildi.

ERDOĞAN’DAN KAVALA AÇIKLAMASI

Erdoğan ayrıca, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tahliyesi tartışmasına ilişkin ise “Yasin Börü'lerimizin ölümüne neden olanlar, Kobani katliamının failleri, Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları tarafından asla savunulamaz. Gezi olaylarının finansörü olanlarla, Kavala'larla hiçbir zaman bir arada olamayız” ifadelerini kullandı.

BÜLENT ARINÇ NE DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (YİK) Bülent Arınç, Habertürk TV’de tartışma yaratacak açıklamalar yaptı.

Tutuklu HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve tutuklu iş insanı Osman Kavala için “Tahliye edilmeleri lazım” açıklamasını yaptı.

Arınç’ın, “Ben, Cumhurbaşkanı ve adalet bakanı adaletten yanayız. biz adil yargılama istiyoruz. Ancak hakimler yanlış yapıyor. Uyarıyorum, yakın gelecekte onlar zarar görür” demesi ise dikkat çekti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.