Erdoğan: Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Tayyip Erdoğan, Bayburt ziyareti sırasında döviz kurlarındaki yükselişle ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan: Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz

Son dönemde kötü gelen ekonomik verilere ABD ile yaşanan siyasi kriz eklenince dolar 6 lira, avro 7 lira sınırının aşmıştı.

Kurlardaki artışı dün gece Rize’de yaptığı açıklamada“Onların dolarları varsa bizim de halkımız var, hakkımız var Allah’ımız var” diye değerlendiren Erdoğan cuma namazı çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada tekrar konuya girdi.

 Erdoğan, kur yükselişlerini 'savaş' olarak niteleyip, "Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz" dedi.

Erdoğan, Ordu'daki sel felaketine ilişkin, "İnşallah bu felaketleri de atlatacağız" dedi ve ekledi: ama ekonomik savaşı da başarılı bir şekilde vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 14:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
SONSUZA KADAR ADALET
SONSUZA KADAR ADALET - 3 yıl Önce

1944'te Almanların çoğu savaşı kazanacağına inanıyordu çünkü başlarında güzel hitap eden, ikna edici bir liderleri vardı.Sonuç:Hayallerle yaşayan Alman halkı 1945'te rus askerlerinin tecavüzleri ile gerçeklere uyandı..Şu andaki savaş ekonomik ve sonucunda bir sabah işimizden olarak bir sabah aç kalarak uyanmak var.Bugün alkışlayanlar ancak o zaman farkedecekler gerçekleri.!

Mehmet Cesur.
Mehmet Cesur. - 3 yıl Önce

Tamam Allahımız var ama,bizi bu hale kim getirdi.